https://reporter.zp.ua

Поляков Дмитро Федорович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Дмитро Федорович Поляков: Радянський шпигун, що працював на США

Юність і початок кар'єри

Дмитро Федорович Поляков народився 14 листопада 1921 року в місті Новочеркаську, Ростовська область. Після закінчення середньої школи вступив до Новочеркаського індустріального інституту. Однак після початку німецько-радянської війни залишив навчання і пішов добровольцем на фронт.

Воєнна служба

На фронті Поляков служив у складі 313-ї стрілецької дивізії. Брав участь у боях під Сталінградом, на Курській дузі та інших важливих операціях. За мужність і героїзм був нагороджений орденами і медалями. Після війни продовжив військову службу, пройшовши шлях від командира взводу до начальника розвідки дивізії.

Розвідувальна діяльність

У 1956 році Полякова направили в Головне розвідувальне управління (ГРУ) Міністерства оборони СРСР. Він швидко став одним з найталановитіших офіцерів розвідки, обіймаючи посади резидента в Індії, Туреччині та Японії. Саме в Японії він вперше встановив контакти з американською розвідкою, погодившись стати їхнім агентом.

Подвійний агент

Дмитро Поляков був одним з найуспішніших подвійних агентів у історії шпигунства. Протягом майже 20 років він передавав США високоцінну інформацію про військові плани і секрети СРСР. Це включало дані про радянську ядерну програму, систему протиповітряної оборони та плани Варшавського договору. Його інформація допомогла США здобути значну перевагу в Холодній війні.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Викриття і страта

У 1982 році радянській контррозвідці вдалося викрити Полякова. Після тривалого слідства він був засуджений до розстрілу. 15 березня 1988 року вирок було виконано.

Наслідки

Діяльність Дмитра Полякова мала значний вплив на хід Холодної війни. США змогли отримати перевагу в перегонах озброєнь та інших аспектах протистояння із СРСР. Однак викриття Полякова також стало серйозним ударом по репутації радянської розвідки і підірвало довіру до її співробітників.

Дмитро Федорович Поляков був одним з найвидатніших подвійних агентів в історії. Протягом багатьох років він успішно обманював радянську розвідку, передаючи цінну інформацію США. Його діяльність мала значний вплив на хід Холодної війни, але також завдала величезної шкоди радянській розвідці.

Запитання, що часто задаються

 • Ким був Дмитро Федорович Поляков?
  • Радянський розвідник і подвійний агент, що працював на США.
 • Чому Поляков став подвійним агентом?
  • Мотиви його дій не зовсім зрозумілі, але вважається, що ідеологічні розбіжності і віра в перевагу капіталізму зіграли свою роль.
 • Яку інформацію Поляков передавав США?
  • Цінну військову інформацію, включаючи дані про ядерну програму, систему протиповітряної оборони та плани Варшавського договору.
 • Як Полякова було викрито?
  • Радянській контррозвідці вдалося виявити його спілкування з американською розвідкою.
 • Які були наслідки діяльності Полякова?
  • США здобули перевагу в Холодній війні, тоді як радянська розвідка зазнала великих втрат.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".