https://reporter.zp.ua

Соколов Олександр Дмитрович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Ранні роки та кар'єра

Олександр Дмитрович Соколов народився 13 серпня 1898 року. З юних років присвятив себе військовій службі. У 1919 році вступив до лав Червоної армії. Брав активну участь у Громадянській війні, відзначившись у боях проти білогвардійців.

Після закінчення Громадянської війни Соколов продовжив військову кар'єру. Випускник Військової академії імені М.В. Фрунзе (1930). Він обіймав різні командні посади в стрілецьких частинах і штабах. У 1937 році йому було присвоєно звання комдива.

Участь у Другій світовій війні

З початком Другої світової війни комдив Соколов був призначений командиром 10-го механізованого корпусу. У червні 1941 року корпус увійшов до складу Західного фронту.

У перші дні війни корпус під командуванням Соколова відзначився у боях за місто Слуцьк у Білорусі. Проте, потрапивши в оточення, корпус був розгромлений німецькими військами.

Загибель

17 серпня 1941 року комдив Соколов загинув у бою біля села Городище у Білорусі. Він був тяжко поранений і помер у санітарному поїзді.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Нагороди та почесті

За бойові заслуги Олександр Дмитрович Соколов був посмертно нагороджений орденом Леніна. Його ім'ям названо вулиці в українських містах Запоріжжя, Маріуполь та Кривий Ріг.

Особисті якості та вплив

Соколов був досвідченим і талановитим військовим, який показав високі бойові якості під час Громадянської та Другої світової воєн. Його загибель стала важкою втратою для Червоної армії. Пам'ять про нього шанується і сьогодні, як про героя, який віддав життя за Батьківщину.

Олександр Дмитрович Соколов був видатним радянським військовим діячем, який віддав життя в обороні своєї країни. Його героїзм і відданість залишаються прикладом для майбутніх поколінь воїнів.

Запитання, що часто задаються

  1. Коли народився Олександр Соколов?
  2. Яке звання було присвоєно Соколову в 1937 році?
  3. Який корпус очолював Соколов на початку Другої світової війни?
  4. За які заслуги був нагороджений Соколов орденом Леніна?
  5. Де було поховано Соколова?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".