https://reporter.zp.ua

Пааво Талвела

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Раннє життя та військова служба

Пааво Юхо Торен народився в Гельсингфорсі, столиці Великого князівства Фінляндського, у 1897 році. Після закінчення школи він вступив до армії Російської імперії і взяв участь у Першій світовій війні на боці російської армії.

Під час Громадянської війни в Фінляндії Торен приєднався до білогвардійських сил і брав участь у боях на Карельському перешийку. Після війни він залишився на військовій службі у Фінській армії.

Перша радянсько-фінська війна

У Першій радянсько-фінській війні (1939-1940) майор Торен командував батальйоном на фронті в Карелії. Він проявив себе як здібний і хоробрий офіцер, був поранений у боях.

Зимова війна

Під час Зимової війни (1939-1940) Торен командував 6-м піхотним полком і брав участь у важких боях на Карельському перешийку. За свої дії під час війни був нагороджений Хрестом Свободи 1 класу.

Війна-продовження

Після Зимової війни Торен, який змінив прізвище на Талвела, отримав звання генерал-майора і призначений командувачем IV армійського корпусу. У складі цього корпусу він брав участь у війні-продовженні (1941-1944) на північному фланзі фінського фронту.

Командувач армією

У 1944 році Талвела був призначений командувачем Карельської армії. Під його командуванням фінська армія зупинила наступ радянських військ у Карелії і відбила вторгнення на півночі Фінляндії.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

За успіхи у війні Талвела був нагороджений Німецьким хрестом в золоті. Після закінчення війни він був призначений командувачем Східного військового округу Фінляндії.

Післявоєнна діяльність

У 1947 році Талвела вийшов у відставку з військової служби і повернувся до приватного життя. Він помер у Гельсінкі в 1973 році.

Нагороди та визнання

Пааво Талвела був нагороджений багатьма нагородами, в тому числі:

 • Хрест Свободи 1 класу
 • Німецький хрест в золоті
 • Орден Білої троянди Фінляндії
 • Орден Меча
 • Медаль за оборону Карелії
 • Медаль за Зимову війну

Пааво Талвела був одним з найвидатніших фінських військових діячів XX століття. Його мужність, стратегічні здібності і відданість Фінляндії назавжди залишаться у пам'яті фінського народу.

Часті запитання

 • В яких великих війнах брав участь Пааво Талвела? Перша світова війна, Громадянська війна в Фінляндії, Перша радянсько-фінська війна, Зимова війна, війна-продовження.
 • Яке звання мав Пааво Талвела? Генерал піхоти.
 • Якими нагородами був нагороджений Пааво Талвела? Хрест Свободи 1 класу, Німецький хрест в золоті, Орден Білої троянди Фінляндії, Орден Меча, Медаль за оборону Карелії, Медаль за Зимову війну.
 • Коли помер Пааво Талвела? 30 вересня 1973 року.
 • Де похований Пааво Талвела? На цвинтарі Хієтаніємі у Гельсінкі.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 15 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".