https://reporter.zp.ua

Майдан Незалежності (станція метро)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Координати: 50°27′00″ пн. ш. 30°31′27″ сх. д.

1. Загальна інформація

Станція метро "Майдан Незалежності" є станцією Святошинсько-Броварської лінії Київського метрополітену. Вона розташована у центрі Києва, під Майданом Незалежності, який є одним із головних майданів міста. Станція була відкрита 6 листопада 1976 року разом із першою чергою лінії.

2. Споруда станції

Станція "Майдан Незалежності" є пілонною трисклепінною станцією, спорудженою методом "стіна в ґрунті". Вона має три підземні зали: центральний та два бічних. Центральний зал станції має висоту 10 метрів та ширину 21,7 метрів. Він прикрашений масивними пілонами, обробленими мармуром.

3. Архітектурний дизайн

Архітекторами станції виступили Георгій Головко, Фотій Юр'єв та Володимир Богдановський. Художнє оформлення станції виконали митці Анатолій Виноградов, Володимир та Євгенія Єршови, Василь Перевальський, Олександр Мироненко та Микола Шумада.

Тематика станції присвячена історії української незалежності. На центральному пілоні встановлено мозаїчне панно, яке зображує події Української революції 1917-1921 років. На бічних пілонах розміщені барельєфи, що зображують здобуття незалежності України у 1991 році. Стіни станції прикрашені різними декоративними елементами та орнаментами, виконаними з мармуру та граніту.

4. Розташування та транспортні зв'язки

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Станція "Майдан Незалежності" розташована в самому центрі Києва, поруч із головним майданом міста. Вона має виходи до вул. Хрещатик, вул. Михайлівської та вул. Софіївської. Станція є важливим транспортним вузлом, через який проходить велика кількість підземних переходів, наземних автобусних та тролейбусних маршрутів.

5. Пасажиропотік

Станція "Майдан Незалежності" є однією з найбільш завантажених станцій Київського метрополітену. За даними на 2021 рік, середньодобовий пасажиропотік станції складає близько 200 тисяч осіб.

Станція метро "Майдан Незалежності" є не лише важливим транспортним вузлом, а й архітектурною пам'яткою, присвяченою історії української незалежності. Вона є одним із найвідоміших символів Києва та користується великою популярністю серед як місцевих жителів, так і туристів.

Запитання, що часто задаються

  • Який архітектурний стиль станції "Майдан Незалежності"? Станція є пілонною трисклепінною станцією.
  • Хто є автором архітектурного проекту станції "Майдан Незалежності"? Георгій Головко, Фотій Юр'єв та Володимир Богдановський.
  • Яка тематика оформлення станції "Майдан Незалежності"? Історія української незалежності.
  • Скільки виходів має станція "Майдан Незалежності"? 4 виходи.
  • Який середньодобовий пасажиропотік станції "Майдан Незалежності"? Близько 200 тисяч осіб.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 22 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".