https://reporter.zp.ua

Гордасевич Леонід Олександрович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Початок життя та священиче служіння

Дитинство та юність

Леонід Олександрович Гордасевич народився 1912 року в селі Батьків, що на Рівненщині. Після закінчення початкової школи вступив до гімназії у місті Рівне, де здобув середню освіту.

Священиче служіння

У 1933 році Леонід Гордасевич вступив до духовної семінарії в місті Кременець. Після її закінчення в 1937 році був висвячений у сан священика Української автокефальної православної церкви. Служив священиком у селах Хотин, Висоцьк та інших на Рівненщині.

Діяльність під час Другої світової війни

З початком Другої світової війни Леонід Гордасевич став духівником Української повстанської армії (УПА). Він надавав духовну підтримку повстанцям, благословляв їх на боротьбу за незалежність України.

Арешт та ув'язнення

У 1945 році Леонід Гордасевич був заарештований органами НКВС. Його звинуватили у співпраці з УПА та антирадянській діяльності. Священика засудили до 25 років ув'язнення та відправили до табору в місті Норильськ.

В'язень сумління

У таборах Леонід Гордасевич зазнав численних знущань та принижень. Але він не відрікся від своїх переконань та продовжував підтримувати інших в'язнів. Його мужність та непохитність духу визнали як співкамерники, так і табірна адміністрація. У 1965 році священика звільнили з таборів, але він був позбавлений права служити в церкві.

Громадська діяльність

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Після звільнення з ув'язнення Леонід Гордасевич оселився у селі Михайлівка Кам'янського району на Черкащині. Він не мав права служити в церкві, але продовжував займатися громадською діяльністю. Священик активно виступав за відновлення Української автокефальної православної церкви, брав участь у правозахисному русі.

Останні роки життя

З 1988 року Леонід Гордасевич служив священиком у місцевій православній громаді. Він користувався великою повагою серед односельчан та людей в Україні. Священик помер 15 вересня 1990 року у селі Михайлівка. Поховали його на місцевому цвинтарі.

Значення та спадщина

Леонід Гордасевич був видатним українським священником, духівником УПА, в'язнем сумління та громадським діячем. Він ніколи не зрадив своїй вірі та народу, навіть у найскладніші часи. Спадщина священика є безцінним внеском у боротьбу за незалежність України та розвиток українського православ'я.

Леонід Гордасевич був взірцем для наслідування для всіх, хто вірить у свободу, справедливість та духовність. Його життя і діяльність надихають нові покоління українців на боротьбу за свої права та збереження національних цінностей.

Часті запитання

  1. Коли народився Леонід Гордасевич?
  2. Яку посаду обіймав Леонід Гордасевич під час Другої світової війни?
  3. За що Леоніда Гордасевича заарештували та ув'язнили?
  4. Як довго Леонід Гордасевич був ув'язнений?
  5. Де був похований Леонід Гордасевич?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 24 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".