https://reporter.zp.ua

Костарів Леонід

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія

Леонід Костарів народився 6 лютого 1888 року в Санкт-Петербурзі. Освіту здобув в Українському технічному інституті в Санкт-Петербурзі, де вивчав економічні науки. Після закінчення інституту у 1910 році працював викладачем у цьому ж закладі.

У роки Першої світової війни Костарів був мобілізований до російської армії, де дослужився до звання офіцера. Після революції 1917 року повернувся в Україну та взяв активну участь в українських національно-визвольних рухах.

Політична діяльність

Костарів приєднався до Української національної партії та став її активним діячем. Він виступав за створення незалежної Української держави, заснованої на принципах фашизму. У 1922 році брав участь у Другому Зимовому поході Армії Української Народної Республіки проти радянської влади.

Агент ОГПУ/НКВД

Після поразки українського націоналістичного руху Костарів став агентом ОГПУ/НКВД. Він інфільтрував українську еміграцію в Чехословаччині та працював на радянську розвідку. У 1935 році він видав чехословацькій владі українських націоналістів, які планували вбивство радянського лідера Микити Хрущова.

Економічні погляди

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Костарів був прихильником теорій австрійської школи економіки. Він виступав за вільне підприємництво, приватну власність та обмежене втручання держави в економіку.

Подальша діяльність

Після Другої світової війни Костарів продовжував працювати на радянську розвідку. Він надавав інформацію про українських емігрантів у Чехословаччині, а також проводив пропагандистську діяльність, спрямовану на розкол української діаспори.

Помер Леонід Костарів 27 червня 1973 року в Празі, Чехословаччина.

Висновки

Леонід Костарів був суперечливою фігурою в українській історії. Як політичний діяч, він підтримував український націоналізм і фашизм, але одночасно був агентом радянських спецслужб. Попри не завжди честі методи, його внесок в український національний рух та економічну думку вимагає подальшого вивчення та оцінки.

Часто задавані питання

  1. Які основні економічні погляди Костаріва?
  2. Як Костарів зв'язався з ОГПУ/НКВД?
  3. Чи була діяльність Костаріва на користь або на шкоду українському національному руху?
  4. Яким був вплив економічних ідей Костаріва на розвиток України?
  5. Як оцінюють роль Костаріва сучасні історики?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".