https://reporter.zp.ua

Поклоніння волхвів (ван дер Вейден)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Триптих

"Поклоніння волхвів" або "Вівтарний образ Святого Колумби" (нід. Columba-altaarstuk) – це вівтарний триптих ранньонідерландського живописця Рогіра ван дер Вейдена. Робота була створена в період між 1450 і 1464 роками і складається з трьох картин, написаних олією на дубових дошках. Його центральна панель зображує Поклоніння волхвів, а бічні – Святого Йосипа з ангелом та Святого Колумбу з донатором триптиха.

Триптих протягом кількох століть знаходився в церкві Святого Колумби в Кельні. У 1806 році його придбав музей Лувр у Парижі, а в 1822 році він був переданий Старій пінакотеці в Мюнхені, де й зберігається досі.

Центральна панель

Центральна панель триптиха "Поклоніння волхвів" є найвідомішою і найважливішою частиною роботи. Вона зображує сцену поклоніння трьох волхвів новонародженому Ісусу. Волхви прибули зі Сходу, несучи дари золота, ладану та смирни.

Сцена зображена в старому хліві, що нагадує давню церкву. Марія сидить на кам'яній лаві з новонародженим Ісусом на колінах. Перед нею стоїть найстаріший з волхвів, він нахилився, щоб подарувати золотий кубок. Два інші волхви стоять позаду першого, вони теж несуть дари.

У лівій частині картини зображений Святий Йосип, який сидить на лаві і з цікавістю спостерігає за сценою. Над сценою зображений хор з ангелами, які співають.

Бічні панелі

Бічні панелі триптиха зображують Святого Йосипа і Святого Колумбу. Святий Йосип зображений з ангелом, який тримає свічку. Святий Колумба зображений з донатором триптиха, який стоїть на колінах і молиться.

Стиль і техніка

"Поклоніння волхвів" – один із найвідоміших прикладів ранньонідерландського живопису. Ван дер Вейден використовував техніку масляного живопису, яка дозволила йому досягти реалістичних деталей і багатого кольору.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Композиція картини є монументальною і збалансованою, з центральною сценою, оточеною бічними панелями. Ван дер Вейден майстерно використовував світло і тінь, щоб створити глибину і драматизм.

Трактування сюжету

"Поклоніння волхвів" – це біблійний сюжет, який був часто зображений в мистецтві. Однак, інтерпретація Ван дер Вейдена була унікальною. Він зосередився на людській стороні історії, зображуючи волхвів як реальних людей з різними емоціями і мотивами. Його інтерпретація також показує вплив гуманізму Відродження.

Вівтарний образ

Сам триптих є прикладом вівтарного образу, який був звичним для середньовічних церков. Вівтарні образи були великими і прикрашеними творами мистецтва, які використовувалися для прикраси церквових вівтарів. "Поклоніння волхвів" – один з найважливіших вівтарних образів ранньонідерландського періоду.

"Поклоніння волхвів" Рогіра ван дер Вейдена – це шедевр ранньонідерландського живопису. Це реалістичний, потужний і зворушливий твір, який демонструє майстерність художника і його гуманістичний погляд на християнську історію. Оригінальне трактування сюжету, виняткова техніка та іконографічне значення роблять "Поклоніння волхвів" однією з найважливіших і впливових картин в історії.

Запитання, що часто задаються

 • Коли було створено "Поклоніння волхвів"?

  • 1450-1464 роки
 • Де зараз зберігається триптих?

  • Стара пінакотека, Мюнхен
 • Яка техніка живопису використовувалася?

  • Масляний живопис
 • Хто створив триптих?

  • Рогір ван дер Вейден
 • Яку сцену зображено на центральній панелі?

  • Поклоніння трьох волхвів новонародженому Ісусу

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 29 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".