https://reporter.zp.ua

Клушиця

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Клушиця (Pyrrhocorax pyrrhocorax)

Таксономія

Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Воронові (Corvidae)
Рід: Pyrrhocorax
Вид: Клушиця (Pyrrhocorax pyrrhocorax)

Опис

Клушиця – птах середніх розмірів, трохи більший за голуба. Характеризується яскравим чорним оперенням з металево-синім відблиском. Крила трикутні, з короткими, закругленими кінчиками. Хвіст відносно короткий, з прямою лінією зрізу.

Ключ особливістю клушиці є яскравий помаранчевий дзьоб, міцний і злегка вигнутий. Ноги також помаранчеві, довгі та міцні. Очі зазвичай темно-коричневі або чорні.

Поширення

Клушиця зустрічається в гірських районах Європи, Азії та Північної Африки. В Україні її можна знайти в Карпатах, Кримських горах та на деяких скелястих ділянках Поділля.

Місця проживання

Клушиці населяють відкриті скелясті схили, гірські луки, ущелини та вершини гір. Вони віддають перевагу крутим скелям з достатньою кількістю виступів і ущелин для гніздування.

Харчування

Основним раціоном клушиць є комахи, павуки та інші дрібні безхребетні. Вони також харчуються ягодами, фруктами та насінням. Клушиці часто спостерігаються біля стад домашньої худоби, де вони вишукують комах, що збираються навколо тварин.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Розмноження

Клушиці формують моногамні пари, як правило, на все життя. Гніздяться на скелях, у печерах або інших захищених місцях. Гніздо будують із гілок, трави та іншого рослинного матеріалу. Самка відкладає 3-5 яєць, які інкубує протягом 18-20 днів. Пташенята вилуплюються безпірними та безпорадними, і залишаються в гнізді протягом 30-35 днів.

Поведінка

Клушиці відомі своєю соціальною поведінкою. Вони утворюють великі стаї, особливо взимку, коли їжі стає менше. Стаї можуть налічувати від декількох десятків до сотень особин. Клушиці зазвичай мовчазні, але можуть видавати різноманітні крики, включаючи трелі, щебетання та тирликання.

Охоронний статус

Клушиця класифікується як вид, що викликає найменше занепокоєння (LC) за версією Міжнародного союзу охорони природи (IUCN). Однак деякі популяції клушиць перебувають під загрозою внаслідок втрати місць проживання, переслідування та туризму.

Клушиця – унікальний і привабливий птах, який доповнює біорізноманіття гірських екосистем. Їх яскраве оперення, соціальна поведінка та екологічна роль роблять їх важливою частиною природного світу.

Часті запитання

  1. Чим клушиця відрізняється від альпійської галки?
  2. Де можна знайти клушиць в Україні?
  3. Чому клушиці часто зустрічаються біля домашньої худоби?
  4. Скільки яєць відкладає клушиця?
  5. Який охоронний статус клушиці?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 29 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".