https://reporter.zp.ua

Пантелеймон (Рудик)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Пантелеймон (Рудик): Архієпископ Едмонтський та Канадський

Ранні роки та освіта

Петро Стефанович Рудик народився 16 червня 1898 року у Липівцях, Галичина, яка на той момент була частиною Австро-Угорщини. У 1921 році закінчив гімназію у Станіславові (нині Івано-Франківськ). Після цього він навчався у Львівському університеті на богословському факультеті.

Служіння в Українській православній автономній церкві

У 1931 році Рудик був висвячений на священика Української православної автономної церкви (УПАЦ). Він служив настоятелем парафії у Запоріжжі та був активним у церковному житті. Під час Другої світової війни УПАЦ втратила автономію і була приєднана до Російської православної церкви (РПЦ).

Служіння в Російській православній церкві закордоном

Після приєднання УПАЦ до РПЦ Рудик залишив Україну і переїхав до Німеччини. У 1946 році він був висвячений на єпископа РПЦЗ і став єпископом Західно-Європейським. Він залишався на цій посаді до 1959 року.

Архієпископ Едмонтський та Канадський

У 1959 році Рудик був призначений архієпископом Едмонтським та Канадським. Під його керівництвом єпархія розширилася і стала однією з найбільших у РПЦЗ. Він був активним у місіонерській діяльності та заснував العديد нових парафій.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Діяльність та спадщина

Архієпископ Пантелеймон був відомий своєю відданістю православній вірі. Він був прихильником української ідентичності і відігравав важливу роль у підтримці української культури та традицій серед православних українців у Канаді. Він також був відомий своїм піклуванням про бідних і нужденних і заснував кілька благодійних організацій.

Архієпископ Пантелеймон помер 2 жовтня 1968 року в Едмонтоні, Канада. Він був похований у місцевому православному соборі. Його спадщина продовжує жити в великій і процвітаючій єпархії Едмонтській, яка є свідченням його праць і відданості православ'ю.

Архієпископ Пантелеймон був видатним церковним лідером, який відіграв важливу роль у житті Російської православної церкви закордоном. Його діяльність була спрямована на збереження української ідентичності та сприяння православ'ю в Канаді. Його спадщина продовжує надихати православних християн донині.

Запитання, що часто задаються

  • Коли народився Петро Стефанович Рудик? 16 червня 1898 року
  • У якому році Рудик був висвячений на єпископа? 1946 року
  • Яку єпархію очолював архієпископ Пантелеймон? Едмонтонську та Канадську
  • Де був похований архієпископ Пантелеймон? У православному соборі в Едмонтоні
  • Яка була головна мета діяльності архієпископа Пантелеймона? Збереження української ідентичності та сприяння православ'ю в Канаді

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 29 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".