https://reporter.zp.ua

Марта (річка)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальна інформація

Марта – річка в Україні, розташована в Бахчисарайському районі Автономної Республіки Крим. Вона є правою притокою Качі та належить до басейну Чорного моря.

Географія

Марта бере початок на північних схилах Головного пасма Кримських гір, на висоті близько 300 м над рівнем моря. Довжина річки становить 23 км, а площа її водозбірного басейну – близько 109 км².

Марта тече переважно на північ, проходячи через мальовничу гірсько-лісову місцевість. Річка має вузьку та глибоку долину, з крутими берегами, вкритими лісом та чагарником.

Гідрологія

Марта – гірська річка з мішаним типом живлення. Переважно її живлять дощі та сніготанення. Водний режим річки нестійкий, з різкими коливаннями рівня води протягом року.

У маловодні періоди витрата води в річці може зменшуватися до мінімуму, а в повноводні – різко зростати, викликаючи повені. Під час сильних дощів Марта може перетворюватися на бурхливий потік.

Флора і фауна

Береги Марти поросли густим лісом, де переважають бук, граб, дуб та сосна кримська. У нижній течії річки зустрічаються ясен звичайний, тополя та верба.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

У річці та її прибережній зоні мешкають такі види риб: струмкова форель, головень, краснопірка та гольян. Також тут зустрічаються річковий рак, болотяна черепаха та різноманітні земноводні.

Історичне значення

У минулому долина Марти була місцем активної людської діяльності. Тут розташовувалися поселення та фортеці, що датуються стародавніми та середньовічними епохами.

У XVIII столітті в долині Марти була побудована Мартинська печера, де видобувався мінерал купоросна руда. Сьогодні печера є популярним туристичним об'єктом.

Марта – мальовнича гірська річка в Криму, яка відіграє важливу роль у місцевій екосистемі та має багату історичну спадщину. Її нестійка гідрологія та круті береги створюють мальовничі пейзажі, які приваблюють туристів та любителів природи.

Поширені запитання

  1. Яка довжина річки Марта?
  2. Яка площа водозбірного басейну Марти?
  3. Яке основне живлення річки Марта?
  4. Які види риб мешкають у річці Марта?
  5. Чи є на берегах Марти пам'ятки історії?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 29 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".