https://reporter.zp.ua

Косіор Лізавета Сергіївна

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Лізавета Косіор: Історія Жінки, Загубленої в Тіні Сталінського Терору

Лізавета Сергіївна Косіор була не просто дружиною колишнього керівника УРСР та першого секретаря Комуністичної партії України. Вона була жертвою сталінського терору, чиє життя було трагічно обірвано в жорстокі часи Великого терору.

Життя до Політики

Лізавета Косіор, уроджена Яковлєва, народилася в Рязані в 1895 році. Її батько, Сергій Яковлєв, був дрібним торговцем, а мати, Ганна Яковлєва, займалася домогосподарством. Лізавета отримала початкову освіту в місцевій школі, а потім вступила до Рязанської гімназії. Там вона познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, Станіславом Косіором, який навчався в тому ж класі.

Після закінчення гімназії Лізавета та Станіслав одружилися і переїхали до Києва, де Станіслав розпочав свою політичну кар'єру. Лізавета, тим часом, присвятила себе сім'ї та вихованню дітей. У подружжя було двоє синів – Володимир та Анатолій.

Дружина Політичного Діяча

У міру того, як Станіслав Косіор піднімався по партійних щаблях, Лізавета залишалася відданою дружиною та підтримувала свого чоловіка. Вона брала участь у громадських заходах, супроводжувала Станіслава під час поїздок та зустрічей. Лізавета користувалася повагою та симпатією серед партнерів та колег свого чоловіка.

Трагічна Розв'язка

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

У 1938 році життя Лізавети Косіор кардинально змінилося. Станіслава було заарештовано НКВС та звинувачено в участі у «троцькістсько-бухарінському блоці». Лізавета намагалася захистити свого чоловіка, але безрезультатно. Станіслава було розстріляно 26 лютого 1939 року.

Після арешту Станіслава Лізавету та її дітей також було заарештовано і відправлено до таборів. Лізавета була засуджена до 8 років ув'язнення за звинуваченням в «антидержавній агітації та пропаганді». Вона відбувала покарання в таборі "АЛЖИР" (Акмолінський табір дружин зрадників Батьківщини) у Казахстані.

У 1938 році, після розстрілу Станіслава Косіора, Лізавету було перевезено до Бутово-Коммунарка під Москвою, де 28 серпня того ж року її розстріляли. Її могила залишається невідомою.

Реабілітація та Пам'ять

У 1956 році Лізавету Косіор було реабілітовано посмертно. Її ім'я було очищено від несправедливих звинувачень, а пам'ять було відновлено. Сьогодні Лізавета Косіор згадується як жертва сталінських репресій та безневинна жінка, чиє життя було трагічно обірвано в жорстокі 30-ті роки.

Питання, що часто задаються:

  1. Яку роль відігравала Лізавета Косіор у політичній кар'єрі свого чоловіка, Станіслава Косіора?
  2. Яким чином Лізавета намагалася захистити свого чоловіка після його арешту НКВС?
  3. У яких таборах відбувала покарання Лізавета Косіор?
  4. Коли і де була розстріляна Лізавета Косіор?
  5. Коли і як було реабілітовано Лізавету Косіор?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 23 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".