https://reporter.zp.ua

Громадянська війна в Нігерії

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Конфлікт Біафри

Громадянська війна в Нігерії, також відома як війна у Біафрі, війна за незалежність Біафри або Біафро-нігерійська війна, була збройним конфліктом між Нігерією та самопроголошеною державою Біафра на її території. Війна тривала з липня 1967 до січня 1970 року.

Передумови

Причиною війни стало проголошення Республіки Біафра на південному сході Нігерії. Це стало результатом тривалих переслідувань народу ігбо, який становив більшість населення регіону. Уряд Нігерії на чолі з генералом Якубу Говоном вважав проголошення незалежності Біафри актом сепаратизму та розпочав військові дії, щоб відновити контроль над регіоном.

Хід війни

Нігерійським військам вдалося швидко взяти під контроль узбережжя бунтівного регіону, відрізавши його від сухопутного кордону. Це призвело до блокади Біафри, яка мала катастрофічні наслідки для населення.

Блокада створила умови для масового голоду та епідемій, які спричинили загибель від 1 до 3 мільйонів осіб. Більшість жертв були мирними жителями, зокрема дітьми. Міжнародне співтовариство засудило дії нігерійської влади, але не змогло ефективно втрутитися через політику невтручання.

Втручання Червоного Хреста

Єдиним міжнародним агентством, яке змогло надати значну допомогу Біафрі, був Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ). Червоному Хресту було дозволено доставляти продовольчу допомогу та ліки в блокадний регіон, що врятувало багато життів.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Завершення війни

Війна закінчилася в січні 1970 року беззастережною капітуляцією Біафри. Нігерійський уряд оголосив загальну амністію для всіх залучених у війну, але відмовився визнавати незалежність Біафри.

Наслідки

Громадянська війна в Нігерії мала глибокий і довготривалий вплив на країну та її народ. Війна спричинила величезні людські втрати, економічний спад і соціальний розлад.

Після війни народ ігбо та інші етнічні групи, які підтримували Біафру, зіткнулися з дискримінацією та переслідуваннями. На південному сході Нігерії був створений новий регіон, який включив територію колишньої Біафри, але цей регіон не користувався значною автономією.

Громадянська війна в Нігерії стала трагічним епізодом в історії Африки. Війна була наслідком етнічної напруги, політичної нестабільності та економічної нерівності. Війна мала катастрофічні наслідки для населення Нігерії, і її наслідки відчуваються і сьогодні.

Поширені запитання

 1. Коли відбувалася Громадянська війна в Нігерії?

  • З липня 1967 до січня 1970 року
 2. Між ким відбувався конфлікт?

  • Нігерія та самопроголошена держава Біафра
 3. Яка була основна причина війни?

  • Проголошення Республіки Біафра та переслідування народу ігбо
 4. Скільки людей загинуло внаслідок війни?

  • Від 1 до 3 мільйонів людей, переважно мирних жителів
 5. Яке міжнародне агентство надавало допомогу Біафрі?

  • Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ)

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 24 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".