https://reporter.zp.ua

Громадянська війна в Ірландії

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Історичне тло

Громадянська війна в Ірландії стала кульмінацією тривалого конфлікту між Великою Британією та ірландським націоналістичним рухом. Після Великоднього повстання 1916 року та подальшої війни за незалежність Ірландії британський уряд уклав із Ірландською Республіканською Армією (ІРА) англо-ірландський договір 1921 року. Договір передбачав створення Ірландської Вільної Держави як домініону в складі Британської Імперії.

Подробиці війни

Громадянська війна розпочалася 28 червня 1922 року, коли прихильники договору (відомі як військові) захопили будівлю Чотирьох судів у Дубліні, яка перебувала під контролем антидоговірних республіканців. Війна тривала майже рік, під час якої проходили жорстокі бої між двома сторонами. Військовим вдалося перемогти антидоговірних республіканців, і 24 травня 1923 року війська Ірландської Вільної Держави остаточно отримали перемогу.

Причини війни

Причини Громадянської війни в Ірландії були складними, але до них належали:

 • Розбіжності щодо договору: Антидоговірні республіканці вважали, що англо-ірландський договір був зрадою націоналістичних цілей і що Ірландія повинна бути повною незалежною республікою.
 • Конституційний статус: Договір передбачав, що Ірландська Вільна Держава залишатиметься частиною Британської Імперії, що було неприйнятним для антидоговірних республіканців.
 • Традиціоналістський ірландський націоналізм: Багато антидоговірних республіканців дотримувалися традиційного ірландського націоналізму, який прагнув до створення незалежної, католицької Ірландії.

Наслідки війни

Громадянська війна мала руйнівні наслідки для Ірландії. Внаслідок війни загинуло приблизно 3000 людей, з них близько 1000 цивільних. Війна також призвела:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

 • Расколу в ірландському суспільстві: Війна залишила глибокий розкол в ірландському суспільстві, який тривав протягом багатьох років.
 • Подаванню республіканського руху: Перемога військових призвела до придушення республіканського руху та становленню Ірландської Вільної Держави як домініону в складі Британської Імперії.
 • Посиленню диктатури: Щоб боротися з антидоговірними республіканцями, Ірландська Вільна Держава прийняла ряд диктаторських надзвичайних законів.

Громадянська війна в Ірландії була трагічним конфліктом, який завдав великої шкоди країні. Війна призвела до расколу в ірландському суспільстві, придушення республіканського руху та встановлення надзвичайної влади. Однак, незважаючи на руйнівні наслідки, війна також ознаменувала початок нової ери в історії Ірландії, ери, в якій країна поступово рухалася до повної незалежності.

Запитання, що часто задаються

 • Коли відбулася Громадянська війна в Ірландії?

  • 28 червня 1922 року – 24 травня 1923 року
 • Чому почалася Громадянська війна в Ірландії?

  • Розбіжності щодо англо-ірландського договору, конституційного статусу Ірландії та традиційного ірландського націоналізму.
 • Якими були наслідки Громадянської війни в Ірландії?

  • Раскол в ірландському суспільстві, придушення республіканського руху та встановлення надзвичайної влади.
 • Хто переміг у Громадянській війні в Ірландії?

  • Військові (прихильники англо-ірландського договору)
 • Чим закінчилася Громадянська війна в Ірландії?

  • Перемогою військових і встановленням Ірландської Вільної Держави як домініону в складі Британської Імперії.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 14 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".