https://reporter.zp.ua

Фінська Соціалістична Робітнича Республіка

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Історія

Фінська Соціалістична Робітнича Республіка (ФСРР) була недовговічним соціалістичним урядом у Фінляндії, який існував з 27 січня по 15 травня 1918 року. Утворення ФСРР стало наслідком революційних подій, що відбувалися в росії після Жовтневої революції.

У Фінляндії соціалістичний рух почав набирати силу з кінця XIX століття, і до 1918 року Соціал-демократична партія Фінляндії стала найбільшою політичною партією в країні. Після жовтневого перевороту в Петрограді фінські соціалісти були надихнені і вирішили використати ситуацію для встановлення соціалізму у Фінляндії.

Уряд і політика

ФСРР була оголошена в Гельсінкі 27 січня 1918 року. Уряд республіки складався виключно з членів Соціал-демократичної партії, очолюваної Отто Вільгельмом Куусіненом. Програма уряду включала націоналізацію промисловості, банків і землі.

Оскільки ФСРР не мала контролю над більшою частиною Фінляндії, її територія обмежувалася лише південною частиною країни. На решті території Фінляндії розгорталася громадянська війна між "червоними" (прихильниками ФСРР) і "білими" (прихильниками буржуазної держави).

Репресії та громадянська війна

Громадянська війна у Фінляндії була одним з найкривавіших конфліктів у європейській історії XX століття. Урядові сили ФСРР проводили кампанію терору проти своїх політичних опонентів, що призвело до численних страт і катувань. У відповідь сили "білих" також вдавалися до репресій.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Навесні 1918 року сили "білих" під командуванням генерала Маннергейма перейшли у наступ і почали наступ на території, контрольовані "червоними". 15 травня 1918 року Гельсінкі був захоплений "білими", і ФСРР фактично припинила існування.

Наслідки

Громадянська війна у Фінляндії спричинила великі втрати як серед "червоних", так і серед "білих". Фінляндія стала незалежною буржуазною республікою, а соціалістичний рух у країні був придушений на багато років.

Спадщина

Фінська Соціалістична Робітнича Республіка залишила неоднозначну спадщину. З одного боку, це був перший в Європі успішний соціальний експеримент, хоча і недовговічний. З іншого боку, репресії і насильство, що супроводжували громадянську війну, залишаються глибокою раною в фінському суспільстві.

Фінська Соціалістична Робітнича Республіка була недовговічним, але важливим епізодом в історії Фінляндії. Вона показала потенціал соціалістичного руху, але також продемонструвала небезпеки революційного насильства. Спадщина ФСРР продовжує впливати на політичний і соціальний ландшафт Фінляндії і донині.

Питання, що часто задаються

  • Коли існувала Фінська Соціалістична Робітнича Республіка?
  • Хто очолював уряд ФСРР?
  • Якими були основні принципи програми ФСРР?
  • Чому ФСРР не вдалося закріпитися?
  • Які наслідки мала громадянська війна у Фінляндії?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 24 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".