https://reporter.zp.ua

Радянсько-фінська війна (1939—1940)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Передумови

Радянсько-фінська війна, також відома як Зимова війна, була збройним конфліктом між СРСР і Фінляндією, який тривав з 30 листопада 1939 року до 13 березня 1940 року. Війна сталася внаслідок пакту про ненапад між Німеччиною та СРСР, який таємно розділив сфери впливу в Східній Європі. СРСР вимагав від Фінляндії передачі територій, що загрожують Ленінграду, у відповідь на що Фінляндія відмовилася.

Хід війни

Першим етапом війни було вторгнення радянських військ до Фінляндії 30 листопада 1939 року. Радянське командування очікувало на швидку перемогу, спираючись на величезну перевагу в людях і техніці. Однак фінські війська, що були значно меншими за чисельністю, але краще підготовленими та мотивованими, успішно відбили вторгнення і завдали значних втрат радянській армії.

Після початкових невдач СРСР перекинув на фронт значне підкріплення і перейшов до облоги фінських укріплень на лінії Маннергейма. Бої були запеклими, і кожна сторона зазнавала великих втрат. До середини лютого 1940 року радянська армія прорвала лінію Маннергейма і змусила Фінляндію піти на переговори.

Московський мирний договір

13 березня 1940 року між СРСР і Фінляндією було підписано Московський мирний договір. За умовами договору Фінляндія поступалася Радянському Союзу частиною Карельського перешийка, включаючи місто Виборг, а також острови в Фінській затоці. Території, передані СРСР, мали стратегічне значення для захисту Ленінграда.

Наслідки

Радянсько-фінська війна мала важливі наслідки для обох країн. Для Фінляндії війна стала катастрофою, оскільки вона втратила значну територію і близько 26 тисяч осіб загиблими. Для СРСР війна стала політичним і військовим провалом, оскільки він не зміг досягти своїх початкових цілей швидко і з мінімальними втратами.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Війна також мала міжнародний резонанс. Радянський Союз був виключений з Ліги Націй за агресію проти Фінляндії. Війна підірвала довіру до СРСР в Європі і спричинила зміну політики Великої Британії і Франції, які почали підтримувати Фінляндію і готуватися до війни проти Німеччини.

Втрати

Згідно з офіційними даними, втрати Радянського Союзу у Радянсько-фінській війні склали близько 126 тисяч осіб, з них 43 тисяч загиблими, 51 тисяча пораненими і 32 тисячі зниклими безвісти. Втрати Фінляндії склали близько 26 тисяч осіб, з них 13 тисяч загиблими, 8 тисяч пораненими і 5 тисяч зниклими безвісти.

Вплив на світовий порядок

Радянсько-фінська війна справила значний вплив на світовий порядок. Вона показала слабкість СРСР та його нездатність швидко та ефективно вести війну. Війна також продемонструвала силу національного духу та спротив невеликої країни проти великої держави-агресора.

Радянсько-фінська війна стала трагічним конфліктом, який приніс страждання і руйнування обом сторонам. Війна мала значні наслідки для міжнародного співробітництва та світового порядку, підірвавши довіру до СРСР та призвівши до зміни балансу сил у Європі.

Питання, що часто задаються

 1. Коли почалася і закінчилася Радянсько-фінська війна?

  • Війна почалася 30 листопада 1939 року і закінчилася 13 березня 1940 року.
 2. Чому почалася Радянсько-фінська війна?

  • Війна сталася внаслідок вимог СРСР до Фінляндії про передачу територій, що загрожують Ленінграду.
 3. Хто виграв Радянсько-фінську війну?

  • Війна закінчилася підписанням Московського мирного договору, за яким Фінляндія поступилася СРСР частиною Карельського перешийка та іншими територіями.
 4. Скільки людей загинуло в Радянсько-фінській війні?

  • Загинуло близько 43 тисяч радянських і 13 тисяч фінських солдатів.
 5. Який був вплив Радянсько-фінської війни на світовий порядок?

  • Війна підірвала довіру до СРСР і призвела до зміни балансу сил у Європі.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".