https://reporter.zp.ua

Бестужев-Рюмін Олексій Петрович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія

Олексій Петрович Бестужев-Рюмін (1693-1768) — російський державний діяч і дипломат, генерал-фельдмаршал, канцлер Російської імперії (1742-1758). Народився 22 травня (1 червня) 1693 року в Москві.

Отримавши хорошу домашню освіту, Бестужев-Рюмін почав свою кар'єру в дипломатичному корпусі у 1708 році як камер-паж цариці Софії. Пізніше він служив секретарем посольств у Данії та Саксонії.

У 1721 році Бестужева призначили резидентом в Іспанії, а з 1731 по 1734 роки він очолював посольство в Англії. Його дипломатична діяльність в Лондоні сприяла укладенню союзу між росією та Великобританією проти Франції та Австрії.

Діяльність як канцлера

Після смерті Анни Іванівни в 1740 році Бестужев-Рюмін став канцлером за малолітньої Єлизавети Петрівни. Він відіграв ключову роль у проголошенні Єлизавети імператрицею.

На посаді канцлера Бестужев-Рюмін проводив проавстрійську і антипруську політику. Він уклав оборонний союз з Австрією та брав участь у війні за австрійську спадщину.

Крім зовнішньої політики, Бестужев-Рюмін також займався внутрішніми справами. Він провів ряд реформ, включаючи введення тарифів, створення нових мануфактур і підтримку освіти.

Опала та заслання

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

У 1758 році Бестужева звинуватили в державній зраді і ув'язнили в Петропавлівській фортеці. Його обвинувачували в тому, що він вступив у таємну переписку з прусським королем Фрідріхом Великим.

Після шестирічного ув'язнення Бестужева заслали до його маєтку в селі Горошки Корсунського повіту Київської губернії. Він провів там 10 років, працюючи над своїми мемуарами.

Повернення та смерть

У 1762 році, після смерті Єлизавети Петрівни, Бестужев-Рюмін був помилуваний і повернувся до Санкт-Петербурга. Він був відновлений у своїх чинах і посадах.

Бестужев-Рюмін помер 10 (21) квітня 1768 року і був похований в Олександро-Невській лаврі.

Значення та спадщина

Олексій Петрович Бестужев-Рюмін був одним з найвидатніших російських дипломатів і державних діячів XVIII століття. Його діяльність істотно вплинула на зовнішню і внутрішню політику росії того часу.

Бестужев-Рюмін відомий своєю прихильністю до проавстрійської політики, участю в Семирічній війні і проведенням внутрішніх реформ. Він вважається одним з основоположників російської дипломатії.

Запитання, що часто задаються

  1. Коли народився Олексій Петрович Бестужев-Рюмін?
  2. Яку посаду він обіймав за часів Єлизавети Петрівни?
  3. У чому його звинуватили у 1758 році?
  4. Куди Бестужева заслали після ув'язнення?
  5. Де Бестужев-Рюмін похований?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".