https://reporter.zp.ua

Військово-повітряні сили Ісламської Республіки Іран

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Військово-повітряні сили Ісламської Республіки Іран (ВПС ІРІАФ)

Зародження та історія

Військово-повітряні сили Ісламської Республіки Іран (ВПС ІРІАФ) – це повітряне крило Ісламської Республіки Іран. Створені в 1979 після перейменування Імперських ВПС Ірану після Іранської революції. ВПС ІРІАФ відіграли важливу роль в ірано-іракській війні, здійснивши такі масштабні операції, як операція «Каман 99», операція «Султан 10», повітряний удар H-3 і перший в історії напад на ядерний реактор, відомий як операція «Пекучий меч». За підсумками восьмирічної повітряної кампанії в цьому конфлікті вони посідають друге місце в регіоні за кількістю заявлених асів винищувальної авіації, поступаючись лише ВПС Ізраїлю. Аж сім пілотів ВПС ІРІАФ заявили про понад шість загиблих, в основному на літаках F-14 «Томкет». Ветерани ірано-іракської війни склали основу командування ВПС ІРІАФ.

Військові операції ВПС ІРІАФ

Операція «Каман 99»

Операція «Каман 99» була повітряною атакою військово-повітряних сил Іраку, спрямованою на знищення іранського нафтового танкерного флоту в Перській затоці. Атака була здійснена 30 вересня 1980 року, через чотири дні після початку ірано-іракської війни. Атака була успішною, і іракські літаки змогли потопити або пошкодити кілька іранських танкерів. Однак операція також призвела до ескалації війни, оскільки Іран відповів нафтовою блокадою іракських портів.

Операція «Султан 10»

Операція «Султан 10» була повітряним ударом іранських ВПС, спрямованим на знищення іракського ядерного реактора Осірак в Тувайті, поблизу Багдада. Атака була здійснена 7 червня 1981 року, і в результаті нею було знищено реактор. Атака була великим успіхом для іранців, оскільки вона не дозволила Іраку розвинути ядерну зброю. Однак атака також призвела до ескалації війни, оскільки Ірак відповів ракетними атаками на іранські міста.

Повітряний удар H-3

Повітряний удар H-3 був повітряним ударом іранських ВПС, спрямованим на знищення іракської авіабази H-3 в західному Іраку. Атака була здійснена 4 квітня 1988 року, і в результаті нею було знищено близько 50 іракських літаків. Атака була великим успіхом для іранців, оскільки вона серйозно послабила іракські ВПС. Однак атака також призвела до ескалації війни, оскільки Ірак відповів ракетними атаками на іранські міста.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Операція «Пекучий меч»

Операція «Пекучий меч» була повітряним ударом іранських ВПС, спрямованим на знищення іракського ядерного реактора Осірак в Тувайті, поблизу Багдада. Атака була здійснена 30 вересня 1980 року, і в результаті нею було знищено реактор. Атака була великим успіхом для іранців, оскільки вона не дозволила Іраку розвинути ядерну зброю. Однак атака також призвела до ескалації війни, оскільки Ірак відповів ракетними атаками на іранські міста.

Військово-повітряні сили ІРІАФ сьогодні

Сьогодні ВПС ІРІАФ є одним з найбільших і найпотужніших військово-повітряних сил на Близькому Сході. Вони мають широкий спектр літаків, включаючи винищувачі, бомбардувальники, транспортні літаки та гелікоптери. ВПС ІРІАФ також мають велику систему протиповітряної оборони, яка включає в себе зенітні ракети та радари. ВПС ІРІАФ є важливою частиною збройних сил Ірану і відіграють ключову роль у захисті країни.

Майбутнє ВПС ІРІАФ

ВПС ІРІАФ знаходяться в процесі модернізації. Вони закуповують нові літаки, оновлюють свої існуючі літаки та розвивають нові системи протиповітряної оборони. ВПС ІРІАФ також готують своїх пілотів та інших членів екіпажу до використання нових літаків і систем. ВПС ІРІАФ планують стати ще більш потужними і сучасними військово-повітряними силами в майбутньому.

Висновок

ВПС ІРІАФ є важливою частиною збройних сил Ірану і відіграють ключову роль у захисті країни. Вони мають довгу і славну історію, і вони продовжують модернізуватися і розвиватися. ВПС ІРІАФ є грізною силою, і вони будуть відігравати важливу роль у безпеці Близького Сходу в майбутньому.

Часто задавані питання

  1. Які основні завдання ВПС ІРІАФ?
  2. Які основні типи літаків використовує ВПС ІРІАФ?
  3. Які основні системи протиповітряної оборони використовує ВПС ІРІАФ?
  4. Які основні напрямки розвитку ВПС ІРІАФ?
  5. Яка роль ВПС ІРІАФ у безпеці Близького Сходу?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 01 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".