https://reporter.zp.ua

Військово-морські сили Української Народної Республіки та Української Держави

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Військово-морські сили періоду УНР та Української Держави: історія та роль у становленні державності

Заснування військово-морського флоту Української Народної Республіки (УНР)

З розпадом Російської імперії в 1917 році в Україні почався процес творення власних збройних сил, у тому числі й військово-морського флоту. Ініціатором цього процесу стало Центральна Рада УНР, яка видала декілька указів, що стосувалися створення українського флоту. У листопаді 1917 року було створено Військово-морський секретаріат УНР, який розпочав формування українських військово-морських сил.

Український Державний Флот періоду Української Держави

Після приходу до влади Гетьмана Павла Скоропадського у квітні 1918 року було створено Український Державний Флот. До складу флоту увійшли кораблі колишнього Чорноморського флоту Російської імперії, які були дислоковані в портах Чорного та Азовського морів. Український Державний Флот відіграв важливу роль у забезпеченні морських комунікацій України та захисті її узбережжя від нападу більшовицьких сил.

Боротьба за флот під час Директорії УНР

З початком антигетьманського повстання в листопаді 1918 року почалася боротьба за контроль над військово-морським флотом. Більшовики прагнули захопити українські кораблі, щоб використовувати їх для підтримки своїх військ в Україні. Війська Директорії УНР, в свою чергу, намагалися зберегти флот під своїм контролем.

Евакуація Українського флоту до Севастополя та його доля

У січні 1919 року, щоб уникнути захоплення флоту більшовицькими військами, командування українського флоту прийняло рішення про його евакуацію до Севастополя. Це рішення викликало протест серед українських моряків. 19 січня 1919 частина моряків підняла повстання та обрала Український ревком флоту. Більшовицько-антантівська інтервенція та громадянська війна в Україні призвели до остаточної ліквідації українського флоту.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Значення військово-морських сил УНР та Української Держави

Незважаючи на короткий період свого існування, військово-морські сили УНР та Української Держави відіграли важливу роль у боротьбі за незалежність України. Вони захищали узбережжя України від нападу ворожих сил та брали участь у морських операціях. Формування українського флоту було важливим кроком у процесі становлення української державності.

Питання та відповіді:

  1. Яка була мета створення військово-морського флоту УНР?

Створення військово-морського флоту УНР було викликане потребою захисту узбережжя та морських комунікацій України, а також забезпечення обороноздатності держави.

  1. Який склад мав Український Державний Флот?

До складу Українського Державного Флоту входили кораблі колишнього Чорноморського флоту Російської імперії, які знаходились в портах Чорного та Азовського морів.

  1. Яку роль відіграв Український Державний Флот у боротьбі за незалежність України?

Український Державний Флот відіграв важливу роль у забезпеченні морських комунікацій України та захисті її узбережжя від нападу більшовицьких сил.

  1. Чому Український флот був евакуйований до Севастополя?

Український флот був евакуйований до Севастополя, щоб уникнути захоплення флоту більшовицькими військами.

  1. Яка була доля Українського флоту після евакуації до Севастополя?

Після евакуації до Севастополя Український флот був захоплений більшовиками та в подальшому розділений між більшовицьким та білими флотами.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 26 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".