https://reporter.zp.ua

Міжнародний конкурс виконавців на народних інструментах імені Гната Хоткевича

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!


Міжнародний конкурс виконавців на українських народних інструментах ім. Гната Хоткевича

Хто такий Гнат Хоткевич?

Гнат Хоткевич – був видатним українським музикантом, композитором, фольклористом, педагогом і громадським діячем, який народився в 1877 році в селі Горішня Слобідка на Полтавщині. Його батько був кобзарем, а мати – співачкою, тому з раннього дитинства Гнат був оточений музикою, яка стала його пристрастю на все життя.

Внесок Гната Хоткевича в українську культуру

Гнат Хоткевич був одним з перших, хто почав збирати, вивчати і популяризувати український фольклор, організовував різні музичні гуртки та товариства, а також написав багато статей і книг про українську музику. Його композиторська творчість охоплює всі основні жанри, від симфонічної і камерної музики до вокальних творів та опер. Він написав опери “Відьма” і “Довбуш”, симфонічні поеми “Полтава”, “Гайдамаки”, “Мазепа”. Його твори відомі своєю яскравістю, емоційністю і самобутністю.

Конкурс виконавців на українських народних інструментах ім. Гната Хоткевича

Конкурс імені Гната Хоткевича покликаний відроджувати, зберігати і розвивати кращі традиції виконавського мистецтва на українських народних інструментах. Конкурс присвячений пам’яті видатного діяча української культури Гната Мартиновича Хоткевича (1877—1938).

Історія конкурсу

Перший конкурс імені Гната Хоткевича відбувся в 1968 році в Харкові. З самого початку конкурс проводився як всесоюзний, але з 1991 року він став міжнародним. Конкурс проводиться кожні п’ять років, і в ньому беруть участь виконавці з різних країн світу.

Номінації конкурсу

Конкурс проводиться в номінаціях:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

  • бандура
  • домра
  • балалайка
  • гітара
  • цимбали

Журі конкурсу

Журі конкурсу складається з провідних фахівців в області виконавського мистецтва на українських народних інструментах. Члени журі оцінюють виконавців за такими критеріями: технічна майстерність, артистизм, інтерпретація твору, сценічний образ.

Переможці конкурсу

Переможці конкурсу отримують дипломи, медалі і грошові призи. Також вони мають право брати участь в концертах і фестивалях, які проводяться в Україні та за кордоном.

Чому цей конкурс такий важливий?

Конкурс імені Гната Хоткевича – це не тільки престижне змагання виконавців на українських народних інструментах, але і важливий культурний захід, який сприяє збереженню і розвитку українського музичного мистецтва. Конкурс популяризує українську музику в світі і допомагає молодим виконавцям заявити про себе.

Висновок

Міжнародний конкурс виконавців на українських народних інструментах ім. Гната Хоткевича – це важлива подія в культурному житті України. Конкурс відкриває широку перспективу для молодих віртуозів-виконавців, а також сприяє розвитку зв’язків української культури з культурою інших країн. Він покликаний відроджувати, зберігати і розвивати кращі традиції виконавського мистецтва на українських народних інструментах.

    5 питань, що часто задаються по темі статті

  1. Хто такий Гнат Хоткевич?
  2. Який внесок Гната Хоткевича в українську культуру?
  3. Коли і де вперше відбувся конкурс виконавців на українських народних інструментах ім. Гната Хоткевича?
  4. Які номінації конкурсу?
  5. Як оцінюються виконавці на конкурсі?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 26 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".