https://reporter.zp.ua

Шендриков Максим Сергійович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Максим Сергійович Шендриков: Героїчний військовий льотчик України


Загальна інформація

Максим Сергійович Шендриков народився 30 грудня 1992 року в місті Ніжин, Чернігівської області. Виріс у сім'ї військових, що змалку прищепило йому почуття патріотизму та прагнення служити Україні. Після закінчення школи з відзнакою, він вступив до Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за спеціальністю "Управління діями авіаційних підрозділів". Юнак мав неабиякі здібності до пілотування та навчання, був відмінником і зразковим курсантом.

Військова служба

Отримавши диплом у 2016 році, Максим Шендриков розпочав військову службу у складі 12-ї окремої бригади армійської авіації Повітряних сил Збройних сил України, яка базується у місті Васильків Київської області. Він швидко став одним з найкращих пілотів бригади, демонструючи високі результати у польотах.

Участь у російсько-українській війні

З початком повномасштабного вторгнення російських військ на територію України в лютому 2022 року, Максим Шендриков брав активну участь у бойових діях. Як військовий льотчик, він виконував завдання з повітряної розвідки, підтримки наземних військ та знищення бронетехніки противника.

Під час бойового вильоту 23 квітня 2022 року поблизу населеного пункту Новобахмутівка Донецької області, літак Су-25, яким керував Максим Шендриков, був підбитий ворожою системою протиповітряної оборони. Льотчик відвів свій палаючий літак від населеного пункту, загинувши в результаті авіаційної катастрофи.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Нагороди та вшанування

За виняткову мужність і героїзм, проявлені під час бойових дій, Максим Сергійович Шендриков посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня та орденом Данила Галицького. Його ім'я навічно закарбоване в Пантеоні Героїв України.

На честь Максима Шендрикова названо вулицю в його рідному Ніжині, а на місці його загибелі встановлено меморіальний знак. Пам'ять про героїчного військового льотчика зберігається в серцях його бойових побратимів, родини та всіх українців.

Максим Сергійович Шендриков став одним з символів незламності та мужності українських захисників. Його героїчний подвиг назавжди залишиться в історії України як приклад відваги, самопожертви та безмежної любові до своєї Батьківщини.

5 запитань, що часто задаються

 1. Де і коли народився Максим Шендриков?
  • 30 грудня 1992 року, у місті Ніжин, Чернігівської області
 2. Де Максим Шендриков отримав освіту?
  • У Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба
 3. В якій військовій частині служив Максим Шендриков?
  • У 12-й окремій бригаді армійської авіації Повітряних сил Збройних сил України
 4. За які подвиги Максим Шендриков був нагороджений?
  • За мужність і героїзм, проявлені під час бойових дій на сході України
 5. Як вшановують пам'ять Максима Шендрикова?
  • Його ім'ям названо вулицю в Ніжині, встановлено меморіальний знак на місці його загибелі та нагороджено державними орденами посмертно

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".