https://reporter.zp.ua

Вулиця Семена Палія (Київ)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Історія та походження

Вулиця носить ім'я українського полковника, сподвижника гетьмана Івана Мазепи – Семена Палія. У 1959 році, під час масового перейменування вулиць у Києві, колишня вулиця Фрунзе отримала свою сучасну назву.

Розташування та перебіг

Вулиця Семена Палія пролягає у Голосіївському районі Києва, в історичній місцевості Ширма. Вона починається від Широкої вулиці, проходить паралельно вулицям Львівській, Великій Васильківській та перетинається з вулицями Гончара, Дмитрівською, Саперно-Слобідською. У південній частині завершується біля вулиці Катерини Грушевської.

Забудова

Забудова вулиці різнопланова, поєднуючи приватні садиби, багатоквартирні будинки та офісні центри. Серед приватного сектора переважають одно- та двоповерхові будинки з присадибними ділянками. Багатоповерхова забудова представлена будівлями радянської та сучасної архітектури, висотою від 5 до 16 поверхів. На вулиці розташовані бізнес-центри, банки, магазини та заклади побутового обслуговування.

Транспорт

Громадський транспорт

Вулицею Семена Палія проходять маршрути автобусів №5а, 49, 50, 52, 55, 56, 62, 74, 91Н, 101 і тролейбусів №12, 43. Найближчі станції метро: "Либідська" та "Видубичі".

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Автомобільний транспорт

Вулиця є двосторонньою, з двома смугами руху в кожному напрямку. У зв'язку зі щільною забудовою та великою кількістю припаркованих автомобілів, на вулиці можливі незначні затори в години пік.

Освіта та культура

На вулиці Семена Палія розміщені навчальні заклади: загальноосвітня школа №144, приватний дитячий садок "СтарЛенд" та Київський юридичний інститут Міжрегіональної академії управління персоналом. У будинку №60 знаходиться Київський театр "Ательє 16".

Висновки

Вулиця Семена Палія – одна з найважливіших транспортних артерій Голосіївського району, що поєднує спальний масив Ширми з центром міста. Вона характеризується різноманітною забудовою, розвиненою інфраструктурою та зручним транспортним сполученням.

Часті запитання

  • Звідки походить назва вулиці Семена Палія?
  • Де розташована вулиця Семена Палія?
  • Які види транспорту проходять вулицею Семена Палія?
  • Яка висотність забудови на вулиці Семена Палія?
  • Які освітні заклади розташовані на вулиці Семена Палія?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".