https://reporter.zp.ua

Різанина в Сребрениці

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Координати: 44°06′ пн. ш. 19°18′ сх. д. / 44.100° пн. ш. 19.300° сх. д. / 44.100; 19.300

Зміст

 1. Передумови
 2. Хід різанини
 3. Наслідки
 4. Судові процеси
 5. Вплив
 6. Часто задавані питання

Передумови

Різанина в Сребрениці сталася під час Боснійської війни (1992-1995 рр.), коли сербські сили вчинили геноцид проти понад 8 000 боснійських мусульманських мирних жителів у місті Сребрениця. Місто було оголошено зоною безпеки ООН у 1993 році, але сербські війська під командуванням генерала Ратка Младича увійшли в Сребреницю 11 липня 1995 року.

Хід різанини

Сербські війська вигнали боснійських мусульман з їхніх будинків і зігнали їх у тимчасові табори. Вони систематично вбивали чоловіків і хлопчиків, а жінок і дівчаток вивозили до таборів для утримання. Різанина тривала протягом кількох днів, оскільки миротворці Організації Об'єднаних Націй (ООН) були нездатні запобігти цьому.

Наслідки

Різанина в Сребрениці стала найбільшим масовим вбивством у Європі після Другої світової війни. Вона викликала міжнародне обурення і призвела до створення Міжнародного трибуналу у справах колишньої Югославії (МТКЮ) для переслідування осіб, відповідальних за військові злочини під час Боснійської війни.

Судові процеси

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

МТКЮ засудив кількох осіб за злочини, пов'язані з різаниною в Сребрениці, включаючи Ратко Младича, який був визнаний винним у геноциді та інших злочинах проти людяності і засуджений до довічного ув'язнення. Інші особи, засуджені МТКЮ, включали генерала Славко Алексича, Вука Драшковича та Йована Ніколича.

Вплив

Різанина в Сребрениці мала глибокий вплив на пережилих, боснійських мусульман і міжнародну спільноту. Вона розпалювала етнічну напруженість у Боснії та стала символом жахів війни. Вплив різанини також відчувається і сьогодні, оскільки пережилі досі страждають від травми, а міжнародне співтовариство продовжує обговорювати заходи запобігання майбутнім геноцидам.

Різанина в Сребрениці була трагічною подією, яка назавжди залишиться в історії як один із найжахливіших актів геноциду в сучасну епоху. Вона підкреслила необхідність міжнародного втручання для запобігання військовій жорстокості та захисту цивільного населення.

Часто задавані питання

 1. Скільки людей загинуло в різанині в Сребрениці?
 2. Хто був відповідальний за різанину?
 3. Які були наслідки різанини?
 4. Як Міжнародний трибунал у справах колишньої Югославії розслідував різанину?
 5. Який вплив різанина мала на боснійських мусульман і міжнародну спільноту?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 21 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".