https://reporter.zp.ua

Орландо (фільм)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Орландо: Кіноадаптація класичного роману Вірджинії Вулф

Орландо: Огляд фільму

"Орландо" – захоплива міжнародно-спродюсована стрічка 1992 року, створена режисеркою Саллі Поттер за мотивами роману "Орландо: Біографія" Вірджинії Вулф, опублікованого в 1928 році. Світова прем'єра фільму відбулася на 49-му Венеційському кінофестивалі, де він був представлений в основному конкурсі.

Сюжетна лінія

Фільм розповідає історію Орландо, андрогінної людини шляхетного походження, яка живе в Англії 16 століття. Наділена надприродною силою, Орландо залишається у тому ж віці протягом наступних чотирьох століть. Вона переживає різні історичні епохи та зміни гендерних норм, що дозволяє дослідити теми ідентичності, любові, краси та гендеру.

Теми

Ідентичність

Фільм досліджує складну природу ідентичності через персонаж Орландо, який змінює стать в середині фільму. Це змушує задуматися про те, що визначає індивідуальність та чи можемо ми повністю зрозуміти, ким ми є.

Любов

"Орландо" розглядає різні форми любові, включаючи романтичне кохання, дружбу та любов до себе. Орландо переживає низку романтичних стосунків з людьми різних статей, що підкреслює плинність кохання та його здатність долати гендерні бар'єри.

Краса

Фільм показує, як сприйняття краси змінюється протягом століть. Унікальна андрогінна зовнішність Орландо стає привабливою або небажаною залежно від епохи, що вказує на суб'єктивну і мінливу природу естетичних стандартів.

Гендер

"Орландо" ставить питання про конструкцію гендеру та його соціальні наслідки. Перехід Орландо від чоловіка до жінки кидає виклик традиційним поняттям про гендерні ролі та заохочує глядачів переосмислити свою власну гендерну ідентичність.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Британська історія

Фільм зображує важливі події британської історії, такі як Єлизаветинська епоха, Реставрація та Вікторіанська епоха. Історія Орландо переплітається з цими історичними подіями, забезпечуючи унікальну перспективу британської культури та суспільства.

Акторський склад та знімальна група

Головну роль Орландо зіграла англійська акторка Тільда ​​Свінтон. Ще в акторському складі були такі актори, як Біллі Зельц (Елізавета I), Квентін Крісп (Королева Анна), Шерон Стоун (Шарлотта Каннінгем) та Лоїс Максвелл (Місіс Барнетт). Фільм знятий Поттер за сценарієм Неїлла Джордана.

Сприйняття

"Орландо" отримав переважно схвальні відгуки від критиків за його візуальну майстерність, новаторське дослідження гендерних питань та вражаючу гру Свінтон. Він був номінований на премію BAFTA в номінації "Найкращий британський фільм" і отримав приз "Тедді" на Берлінському міжнародному кінофестивалі.

"Орландо" – сміливий та захоплюючий фільм, який розширює межі традиційного кіноповістування. Його експериментальний характер, складні персонажі та провокаційні ідеї роблять його must-see для любителів кіно, літератури та гендерних досліджень. Фільм назавжди залишиться важливим внеском у дискурс про ідентичність, красу та гендер.

Запитання, що часто задаються

 1. На чому заснований фільм "Орландо"?
  Вірджинія Вулф, "Орландо: Біографія" (1928)

 2. Хто зіграв головну роль у фільмі?
  Тільда ​​Свінтон

 3. Коли відбулася прем'єра фільму?
  49-й Венеційський кінофестиваль, 1992 рік

 4. Які нагороди отримав фільм?
  Номінація на BAFTA, Премія "Тедді" на Берлінському кінофестивалі

 5. Яка головна тема фільму?
  Ідентичність, любов, краса, гендер

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 11 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".