Мумі і велика повінь
Редактор: Михайло МельникМумі і велика повінь
Маленькі тролі і велика повінь (швед. Småtrollen och den stora översvämningen) ― перша з книг Мумі, написана Туве Янссон. Янссон хотіла написати казку про маленьку істоту.
Огляд книги
“Мумі і велика повінь” була опублікована в 1945 році і стала початком довгої і улюбленої серії книг про Мумі-тролів. Історія починається з того, як Мумі-троль, маленький круглий троль, тікає з дому в пошуках пригод. Він зустрічає різноманітних персонажів, включаючи Снусмумрика, кочівника з гармонікою, і Сніфа, маленьку собачку.
Разом вони подорожують і переживають низку пригод, у тому числі зустріч зі страшним чарівником і спасіння від великої повіні. Книга наповнена чарівністю, гумором і серцевою історією про дружбу і сім’ю.
Персонажі
Головний герой книги – Мумі-троль, маленький, доброзичливий і допитливий троль. До нього приєднуються його мати Мумі-мама і батько Мумі-тато, а також його друзі Снусмумрик, Сніф і Хемуль.
Кожен з персонажів має свій унікальний характер і привносить щось особливе в історію. Мумі-троль є серцем групи, а Снусмумрик – його мудрий друг, який завжди готовий до пригод. Сніф – нервовий і недовірливий, Хемуль – суворий і педантичний.
Теми
“Мумі і велика повінь” досліджує низку важливих тем, у тому числі дружбу, сім’ю, подорожі та самопізнання.
Дружба є головною темою книги, оскільки Мумі-троль дізнається важливість мати справжніх друзів, які будуть підтримувати його у всіх його пригодах. Сім’я також є важливою темою, оскільки Мумі-троль подорожує з мамою і татом і вчиться цінувати їхню любов і підтримку.
Подорожі є ще однією важливою темою, оскільки Мумі-троль і його друзі вирушають на пошуки нових земель і зустрічають нових людей. Через подорожі Мумі-троль дізнається про світ і про себе.
Самопізнання також є важливою темою, оскільки Мумі-троль вчиться долати свої страхи і сумніви і, зрештою, дізнається, хто він такий.
Автор
Туве Янссон (1914-2001) була фінською художницею, письменницею і творцем Мумі-тролів. Вона написала дев’ять книг про Мумі-тролів, а також численні комікси, п’єси і оповідання.
Книги Янссон були перекладені більш ніж 30 мовами і продані мільйонами примірників по всьому світу. Творчість Янссон було високо оцінено за її мудрість, гумор і любов до природи.
Вплив
“Мумі і велика повінь” мала глибокий вплив на літературу та культуру. Книга була перекладена більш ніж 30 мовами і стала бестселером по всьому світу.
Персонажі Мумі-тролів стали улюбленими у читачів всіх віків і були адаптовані в численні фільми, телевізійні шоу, комікси та інші продукти. Світ Мумі-тролів є місцем любові, сміху і пригод, і він продовжує надихати і приносити радість читачам всіх поколінь.
“Мумі і велика повінь” – чарівний і сердечний початок серії книг про Мумі-тролів. Книга наповнена незабутніми персонажами, захопливою історією і важливими темами про дружбу, сім’ю, подорожі і самопізнання. Творчість Туве Янссон була високо оцінена за її мудрість, гумор і любов до природи, і її книги про Мумі-тролів продовжують надихати і приносити радість читачам всіх віків.
Часто задавані питання
1. Хто написав книгу “Мумі і велика повінь”?
Туве Янссон
2. Коли була опублікована книга “Мумі і велика повінь”?
1945 рік
3. Хто є головний герой книги “Мумі і велика повінь”?
Мумі-троль
4. Які основні теми книги “Мумі і велика повінь”?
Дружба, сім’я, подорожі, самопізнання
5. Які персонажі є в книзі “Мумі і велика повінь”?
Мумі-троль, Мумі-мама, Мумі-тато, Снусмумрик, Сніф, Хемуль
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень