https://reporter.zp.ua

Косіба Масатосі

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Косіба Масатосі: Лауреат Нобелівської премії з фізики

Біографія

(19 вересня 1926 – 12 листопада 2020) – видатний японський фізик, який отримав Нобелівську премію з фізики в 2002 році разом із Раймондом Девісом. Він відомий як один із засновників нейтрінної астрономії.

Навчання та кар'єра

Косіба народився в місті Тойохасі, Японія. Він здобув ступінь бакалавра в Токійському університеті в 1951 році, а в 1955 році захистив докторську дисертацію. Після навчання він був науковим співробітником в Каліфорнійському технологічному інституті та Массачусетському технологічному інституті. У 1965 році Косіба повернувся до Токійського університету, де став професором фізики.

Наукові досягнення

Нейтрінна астрономія

Косіба був піонером у галузі нейтрінної астрономії, яка вивчає нейтрино, що випромінюються внаслідок астрофізичних процесів. У 1987 році він очолив міжнародну команду, яка побудувала обсерваторію нейтрино Каміоканде в Японії. Обсерваторія виявила кілька десятків нейтрино, що походили від вибуху наднової SN 1987A у Великій Магеллановій Хмарі. Це відкриття підтвердило передбачення теорії про те, що наднові випромінюють величезні потоки нейтрино.

Дослідження сонячних нейтрино

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Разом з Раймондом Девісом Косіба проводив дослідження сонячних нейтрино, які випромінюються як побічний продукт ядерного синтезу в Сонці. Обидва вчені незалежно один від одного виявили, що потік сонячних нейтрино, які вони спостерігали, був значно нижчим, ніж очікувалось за стандартною сонячною моделлю. Це розходження, відоме як "проблема сонячних нейтрино", підштовхнуло фізиків до перегляду їх розуміння внутрішньої роботи Сонця.

Особисте життя

Косіба був одружений і мав двох дітей. Він був відомий своєю скромністю і присвяченістю науковим дослідженням. Він пішов на пенсію в 2002 році з Токійського університету, але продовжував займатися наукою аж до своєї смерті в 2020 році.

Нагороди та відзнаки

Нобелівська премія з фізики (2002): Разом з Раймондом Девісом за "піонерський внесок в астрофізику, зокрема за виявлення космічних нейтрино".

Премія Панофського (1989): За його роботу над детектором нейтрино Каміоканде.

Премія Японської академії наук (1997): За його роботу над нейтрінною астрономією.

Масатосі Косіба був видатним фізиком, внесок якого в галузь нейтрінної астрономії був неоціненним. Його відкриття космічних нейтрино та його дослідження сонячних нейтрино розширили наше розуміння Всесвіту та заклали основу для майбутніх наукових відкриттів.

Запитання, що часто задаються

  • Що таке нейтрінна астрономія?
  • Хто виявив перші космічні нейтрино?
  • Що таке "проблема сонячних нейтрино"?
  • Які нагороди отримав Масатосі Косіба?
  • Коли помер Масатосі Косіба?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".