https://reporter.zp.ua

Іпполіто Медічі

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія

Іпполіто Медічі (1511-1535) – видатний італійський політичний діяч та кардинал епохи Відродження. Народився 3 травня 1511 року у Римі, був незаконнонародженим сином кардинала Джуліано де' Медічі та його коханки Пачифіки Брандіні.

Батько Іпполіто, Джуліано Медічі, був братом папи Лева X, який піклувався про виховання племінника і забезпечив йому блискучу освіту. Іпполіто вивчав класичні науки, філософію та теологію в найкращих університетах Італії.

Політична кар'єра

У 1529 році, у віці 18 років, Іпполіто Медічі став архієпископом Авіньйона, а через два роки – кардиналом. Однак амбіції Іпполіто виходили далеко за межі церковних звань. Він прагнув політичної влади і активно брав участь у династичних інтригах своєї родини.

У 1531 році Іпполіто отримав посаду капітана-генерала флорентійських військ. Він відзначився у битві при Монтемурло, де завдав поразки противникам роду Медічі. Після цієї перемоги Іпполіто став правителем Флоренції спільно зі своїм двоюрідним братом Алессандро Медічі.

Папство

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Зі смертю папи Климента VII у 1534 році в Італії виникла боротьба за папський престол. Одним з головних претендентів став Іпполіто Медічі. Він користувався підтримкою імператора Священної Римської імперії Карла V і сподівався стати наступним папою Римським.

Однак мріям Іпполіто не судилося збутися. Після довгого конклаву папою був обраний Паоло Фарнезе, який став відомий як Павло III.

Смерть

Іпполіто Медічі недовго насолоджувався владою. У 1535 році, напередодні своєї 25-ї річниці, він помер в Ітрі (поблизу Неаполя) за загадкових обставин. Є версія, що його отруїли за наказом Алессандро Медічі, який побоювався зростання політичної могутності кузена.

Спадщина

Іпполіто Медічі був яскравою постаттю епохи Відродження. Він був досвідченим полководцем, талановитим дипломатом і покровителем мистецтв. На замовлення кардинала Мікеланджело створив мраморну скульптуру "Пієти", а Рафаель написав портрет Іпполіто та його кузена Джуліо.

Часто задаються питання

  1. Ким був батько Іпполіто Медічі?
  2. У якому віці Іпполіто Медічі став кардиналом?
  3. Яку роль Іпполіто Медічі грав у флорентійській політиці?
  4. Чому Іпполіто Медічі не став папою?
  5. За яких обставин помер Іпполіто Медічі?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".