https://reporter.zp.ua

Брянська операція (1943)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Коротко про Брянську операцію

Брянська операція (1943) – масштабна наступальна операція радянських військ, яка проводилася з 17 серпня по 3 жовтня 1943 року. Вона була частиною масштабного наступу Червоної Армії влітку-восени 1943 року, який звільнив від німецької окупації значну територію СРСР.

Передумови

До літа 1943 року німецькі війська були витіснені з території Курської дуги та Орловщини. Радянське командування планувало продовжити наступ, щоб звільнити західні райони СРСР, зокрема Брянську область та східну Білорусь.

Хід операції

Брянська операція почалася 17 серпня 1943 року. Радянські війська під командуванням генерала армії Маркіяна Попова завдали удару по позиціях Вермахту на Брянському напрямку.

Наступальні дії велися в умовах важкопрохідної місцевості, посиленої німецькою обороною. Радянські війська перейшли в наступ на широкому фронті, форсували річки Десна, Сев та інші водні перешкоди.

Визволення Брянської області та східної Білорусі

Бої тривали протягом більш ніж двох місяців. 17 вересня 1943 року радянські війська звільнили місто Брянськ, що стало кульмінацією операції.

До 3 жовтня 1943 року радянські війська повністю очистили від німецьких окупантів Брянську область та східні райони Білоруської РСР.

Результати і значення

Брянська операція стала важливим етапом у звільненні західних районів СРСР. В результаті операції Вермахт втратив значні сили і був відкинутий від Москви.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Звільнення Брянської області та східної Білорусі покращило стратегічне положення радянських військ. Це дозволило їм просунутися далі на захід і наблизитися до кордонів з Польщею.

Крім того, операція мала важливе психологічне значення. Вона показала, що радянські війська здатні успішно вести наступ і звільняти великі території від окупантів.

Висновки

Брянська операція (1943) була однією з найбільших і найуспішніших наступальних операцій Радянської Армії під час Другої світової війни. Операція мала значний вплив на хід війни на Східному фронті, звільнивши від німецької окупації значну територію і покращивши стратегічне положення радянських військ.

Часті запитання

 1. Коли проводилася Брянська операція (1943)?

  • 17 серпня – 3 жовтня 1943 року
 2. Яким військам належала ініціатива в Брянській операції (1943)?

  • Радянським військам
 3. Які цілі переслідувало радянське командування в Брянській операції (1943)?

  • Звільнення Брянської області та східних районів Білоруської РСР
 4. Коли був звільнений Брянськ в ході Брянської операції (1943)?

  • 17 вересня 1943 року
 5. Яке значення мала Брянська операція (1943) у ході Другої світової війни?

  • Операція зіграла важливу роль у звільненні західних районів СРСР та поліпшенні стратегічного положення радянських військ.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 27 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".