https://reporter.zp.ua

Брантевіцький вугор

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Брантевіцький вугор: Легенда про найстарішу рибу у світі

Історія легендарного вугра

Брантевіцький вугор (лат. Anguilla anguilla) увійшов в історію як найстаріша риба, яка коли-небудь жила на Землі. За переказами, він помер у віці 155 років, досягнувши неймовірних розмірів: 1,2 метра в довжину і 25 кілограмів ваги.

Вперше цей вугор був спійманий у 1859 році в затоці Крістіанстад у Швеції. Його помістили в місцевий акваріум, де він став улюбленцем відвідувачів. Протягом наступних десятиліть вугор неодноразово переміщувався в різні акваріуми в країні, зокрема в Стокгольмський акваріум і Музей природничої історії Гетеборга.

За своє довге життя Брантевіцький вугор заробив репутацію не тільки найстарішої риби, але й невибагливого вихованця. Він із задоволенням поглинав різноманітні види риби, молюсків і навіть фрукти та овочі.

Наукові суперечки

Незважаючи на численні свідчення та дописи в газетах того часу, деякі вчені скептично поставилися до надзвичайної тривалості життя Брантевіцького вугра. Вони стверджували, що максимальна тривалість життя вугрів у неволі становить близько 50 років, а 155-річний вік був неймовірний.

Однак дослідження кільцевих кісток Брантевіцького вугра на початку 2000-х років підтримало твердження про його довголіття. Дослідники підрахували, що в його кістках було понад 150 кілець росту, кожне з яких відповідало одному році.

Можливі причини довголіття

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Фізіологія вугрів унікальна, що може частково пояснити довголіття Брантевіцького вугра. У них дуже повільний метаболізм, що дозволяє їм витримувати низькі температури і знижений вміст кисню. Крім того, їхня здатність перетворювати їжу в енергію дуже ефективна.

Також вважається, що навколишнє середовище затоки Крістіанстад, де був спійманий Брантевіцький вугор, відіграло певну роль у його довголітті. Затока має багату екосистему з достатком їжі та захищеною від хижаків територією.

Популярна культура

Брантевіцький вугор став популярним символом у Швеції і за її межами. Йому було присвячено численні книги, статті та документальні фільми. На його честь названо вид ракоподібних, виявлений у Брантевіку, а також паром, що курсує між Швецією та Фінляндією.

Брантевіцький вугор залишається легендою в світі зоології та продовжує захоплювати уяву людей. Його надзвичайна тривалість життя та унікальна фізіологія роблять його одним із найвідоміших і загадкових істот у природі.

Часті запитання

 1. Скільки років було Брантевіцькому вугру, коли він помер?
  Орієнтовно 155 років

 2. Де був спійманий Брантевіцький вугор?
  У затоці Крістіанстад, Швеція

 3. Чи спірним є питання про довголіття Брантевіцького вугра?
  Спочатку так, але дослідження кільцевих кісток підтвердили його вік

 4. Чому вугри можуть жити так довго?
  Їх повільний метаболізм, енергоефективність і захищений середовище проживання

 5. Як пам'ятають Брантевіцького вугра?
  Як легенду, символ довголіття та предмет численних наукових досліджень і публікацій

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 20 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".