https://reporter.zp.ua

579

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

579 – Раннє Середньовіччя

Чумa Юстиніана

579 рік ознаменував продовження чуми Юстиніана, яка вразила Середземноморський регіон протягом п'яти років, починаючи з 541 року. Ця пандемія спустошила населення імперій, зокрема Східної Римської (Візантійської) та Перської.

Східна Римська імперія

Правління Тиберія II

У 579 році Тиберій II (574-582) продовжував правління Східної Римської імперії. Він прийшов до влади після смерті свого попередника, Юстиніана I, і відзначився своєю вмілою дипломатією та військовими реформами. Тиберій II придушив ряд повстань і відновив контроль над Північною Африкою.

Візантійська імперія

Візантійська імперія в цей період являла собою значну силу, контролюючи значну частину колишньої Римської імперії. Її володіння включали Балкани, Малу Азію, Єгипет та Африку. Візантія також була важливим центром культури та освіти.

Королівства в Європі

Лангобардське королівство

Лангобарди, германське плем'я, вторглися в Італію в 568 році і до 579 року зайняли значну частину півострова. Вони утворили Лангобардське королівство зі столицею в Павії. Лангобарди залишалися впливовою силою в Італії до VIII століття.

Франкське королівство

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Після смерті Хлотара I (561-567) Франкське королівство було розділене між його чотирма синами: Харібертом I, Гунтрамном, Зігебертом I та Хільперіком I. Цей поділ призвів до тривалого періоду нестабільності та боротьби за владу.

Вестготське королівство

Вестготське королівство в Іберії, засноване у V столітті, продовжувало своє існування в 579 році. Столицею королівства була Толедо, а його володіння охоплювали більшу частину Піренейського півострова.

Гептархія в Англії

У 579 році Англія вступила в період, відомий як гептархія. Цей термін відноситься до періоду, коли країна була розділена на сім окремих королівств: Нортумбрія, Мерсія, Східна Англія, Ессекс, Кент, Сассекс та Вессекс. Гептархія тривала близько 200 років.

579 рік був важливим з багатьох причин. Він ознаменував продовження чуми Юстиніана, правління Тиберія II у Східній Римській імперії та існування численних королівств у Європі. Цей період заклав основу для подальшого розвитку середньовічної історії.

Запитання, що часто задаються:

  • Які були симптоми чуми Юстиніана?
  • Як франкське королівство було розділене після смерті Хлотара I?
  • Якими були основні володіння Візантійської імперії в цей період?
  • Що призвело до утворення лангобардського королівства в Італії?
  • Які були основні королівства під час періоду гептархії в Англії?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 25 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".