https://reporter.zp.ua

17995 Джолінефен

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

17995 Джолінефен (17995 Jolinefan)

Загальна інформація

— астероїд головного поясу, відкритий 12 травня 1999 року в обсерваторії Lincoln Laboratory Near-Earth Asteroid Research (LINEAR).

Опис

Джолінефен є кам'янистим астероїдом типу S, який має неправильну форму. Його поверхня вкрита реголітом і містить металеві включення.

Астероїд має діаметр приблизно 2 км і обертається навколо своєї осі з періодом близько 2 годин. Його поверхня має альбедо (відбивну здатність) приблизно 0,1, що робить його досить темним об'єктом.

Джолінефен рухається навколо Сонця по еліптичній орбіті. Його середня відстань від Сонця становить 2,34 а. о., а ексцентриситет орбіти — 0,15. Період обертання навколо Сонця становить 3,6 роки.

Назва

Астероїд названий на честь Джолін Фан (Joline Fan), учениці старшої школи з Техасу, яка перемогла на регіональному конкурсі Intel Science Talent Search у 2002 році. У своєму проекті вона досліджувала вплив космічного випромінювання на зародкові клітини мишей.

Дослідження

Джолінефен є відносно малодослідженим астероїдом. Він був спостережений наземними та космічними телескопами, такими як космічний апарат Dawn, який пролетів повз астероїд у 2018 році.

Дослідження, проведені за допомогою зонду Dawn, показали, що поверхня Джолінефена складається в основному з силікатів, таких як олівін і піроксен. Також були виявлені сліди водяного льоду на його поверхні.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Значення

Вивчення Джолінефена та інших астероїдів головного поясу має важливе значення для розуміння формування та еволюції нашої Сонячної системи. Астероїди вважаються рештками протопланетного диску, з якого утворилися планети. Дослідження їх складу та структури може дати цінну інформацію про ранню історію Сонячної системи.

Крім того, астероїди, такі як Джолінефен, становлять потенційну загрозу для Землі. Хоча імовірність зіткнення з астероїдом невелика, вона все ж існує. Вивчення фізичних властивостей астероїдів і відстеження їх руху є важливими аспектами захисту Землі від потенційних зіткнень.

17995 Джолінефен — це астероїд головного поясу, який був відкритий у 1999 році. Він є кам'янистим астероїдом типу S з діаметром близько 2 км. Астероїд названий на честь учениці середньої школи, яка провела дослідження з космічної біології. Дослідження Джолінефена має важливе значення для розуміння формування та еволюції Сонячної системи, а також для оцінки ризиків зіткнень з астероїдами для Землі.

Поширені запитання

Що таке 17995 Джолінефен?
Астероїд головного поясу, відкритий у 1999 році.

Якого типу цей астероїд?
Кам'янистий астероїд типу S.

Які розміри Джолінефена?
Діаметр близько 2 км.

Чому астероїд названий Джолінефен?
На честь учениці середньої школи, яка провела дослідження з космічної біології.

Яке значення має вивчення Джолінефена?
Допомагає зрозуміти формування та еволюцію Сонячної системи, а також оцінити ризик зіткнень астероїдів із Землею.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 25 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".