https://reporter.zp.ua

Зміячка іспанська

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальний опис

Зміячка іспанська (Scorzonera hispanica) — багаторічна трав'яниста рослина, що належить до родини айстрові (Asteraceae). Вона широко поширена в Європі, Азії та Північній Африці. Рослина має характерне довгасте кореневище чорного або темно-коричневого кольору діаметром близько 15 мм. З кореневища росте безстебельна розетка з довгими, вузькими прикореневими листками темно-зеленого кольору.

Ареал поширення

Натуральний ареал поширення зміячки іспанської охоплює Середземноморський регіон, Малу Азію та Афганістан. Рослина також інтродукована в інші частини світу, включаючи Північну Америку, Австралію та Нову Зеландію. Вона віддає перевагу вапняним ґрунтам з хорошим дренажем та достатнім сонячним світлом.

Культивація

Зміячку іспанську вирощують переважно заради її їстівного кореневища, яке вживається як овоч. Рослина висаджується навесні або восени на глибину близько 10 см. Їй потрібне сонячне місце і регулярний полив. Насіння зміячки дуже дрібне, тому його висівають на поверхню ґрунту. Рослина досягає зрілості через 1-2 роки.

Збір і зберігання

Кореневища зміячки іспанської збирають восени або навесні. Їх ретельно очищають і зберігають у прохолодному, темному місці в ящиках з піском або тирсою. Кореневища можна зберігати до 6 місяців.

Харчова цінність і лікувальні властивості

Кореневища зміячки іспанської багаті на вітаміни, мінерали та харчові волокна. Вони містять вітаміни групи В, вітамін С, калій, магній, фосфор і залізо. Кореневища також мають певні лікувальні властивості. Вони можуть допомогти поліпшити травлення, знизити рівень холестерину та зміцнити імунну систему.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Використання в кулінарії

Кореневища зміячки іспанської мають злегка солодкуватий смак і хрустку текстуру. Їх можна вживати в сирому вигляді, варити, смажити або запікати. Кореневища використовують у салатах, супах, рагу та інших стравах. У традиційній іспанській кухні зміячка іспанська відома як "escorzonera" і використовується в багатьох рецептах.

Зміячка іспанська — поживна та універсальна рослина, яку легко вирощувати. Її кореневища є цінним джерелом вітамінів, мінералів та харчових волокон. Кореневища зміячки іспанської мають також певні лікувальні властивості, а в кулінарії їх можна використовувати в різних стравах.

Часті запитання

 1. Що таке зміячка іспанська?
  Відповідь: Зміячка іспанська — багаторічна рослина з їстівним кореневищем, що належить до родини айстрові.
 2. Де поширена зміячка іспанська?
  Відповідь: Натуральний ареал поширення зміячки охоплює Середземноморський регіон, Малу Азію та Афганістан.
 3. Як вирощувати зміячку іспанську?
  Відповідь: Зміячку іспанську вирощують на сонячному місці з добре дренованим ґрунтом. Насіння висівають навесні або восени на глибину близько 10 см.
 4. Коли збирати і як зберігати кореневища зміячки іспанської?
  Відповідь: Кореневища збирають восени або навесні та очищають. Їх зберігають у прохолодному, темному місці в ящиках з піском або тирсою.
 5. Як використовувати зміячку іспанську в кулінарії?
  Відповідь: Кореневища зміячки іспанської можна вживати в сирому вигляді, варити, смажити або запікати. Їх використовують у салатах, супах, рагу та інших стравах.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".