https://reporter.zp.ua

Жемчужина Поліна Семенівна

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Жемчужина Поліна Семенівна

Біографія

Жемчужина Поліна Семенівна (при народженні — Перл Семенівна Карповська) — радянська партійна діячка, дружина В’ячеслава Молотова. Народилася 28 лютого (12 березня) 1897 року на станції Пологи Олександрівського повіту Катеринославської губернії (тепер місто Запорізької області). Померла 1 травня 1970 року в Москві.

Початковий період життя

Про раннє життя Жемчужиної відомостей небагато. Після закінчення школи вступила до Вищих жіночих курсів у Санкт-Петербурзі, але навчання не завершила. У 1918 році вийшла заміж за В’ячеслава Молотова, видатного діяча більшовицької партії.

Партійна діяльність

Жемчужина приєдналася до комуністичної партії у 1920 році. У 1939 році її обрали кандидатом у члени Центрального комітету ВКП(б), що свідчить про її високий статус у партійній ієрархії. Брала участь у роботі партійної комісії з контролю за персональним складом.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Особисте життя

Шлюб Жемчужиної з Молотовим був довгим і стійким. У них народилася дочка Світлана. Жемчужина відома як віддана супровідниця чоловіка, яка часто супроводжувала його у закордонних поїздках та державних подіях.

Репресії та реабілітація

Після арешту Молотова у 1957 році Жемчужина була виключена з партії та піддана домашньому арешту. Після смерті Сталіна вона була реабілітована і відновилася в партії, але більше не брала активної участі в політичному житті.

Поліна Семенівна Жемчужина була помітною фігурою в радянській партійній еліті. Дружина В’ячеслава Молотова, вона була кандидатом у члени Центрального комітету ВКП(б) і грала важливу роль у роботі партійної комісії. Після репресій проти чоловіка вона була реабілітована, але більше не брала активної участі в політиці.

Запитання, що часто задаються

  1. Коли народилася Поліна Жемчужина?
  2. Хто був чоловіком Поліни Жемчужини?
  3. Яку партійну посаду займала Жемчужина?
  4. Коли Жемчужину реабілітували після репресій?
  5. Де похована Поліна Жемчужина?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".