https://reporter.zp.ua

Вінницький трамвай

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Вінницький трамвай: історія, розвиток та вагони-легенди

Вінницький трамвай – це вузькоколійна мережа електричного трамвая, що діє в місті Вінниця. Він складається з шести маршрутів, на яких працюють переважно швейцарські вагони Be 4/6 Mirage. Власником трамвайної мережі та вінницького тролейбуса є місто, перевезення пасажирів здійснює КП “Вінницька транспортна компанія”.

Історія вінницького трамвая

Історія вінницького трамвая розпочалася в 1913 році, коли була побудована перша лінія, що з’єднувала центр міста з передмістям. Під час Першої світової війни трамвайне сполучення було припинено, а в 1920 році відновлено. У 1924 році була побудована друга лінія, що з’єднувала центр міста з Замостянським районом.

У 1930-х роках вінницький трамвай пережив період швидкого розвитку. Були побудовані нові лінії, а кількість вагонів була збільшена. У 1939 році вінницький трамвай перевозив близько 40 мільйонів пасажирів на рік.

Під час Другої світової війни вінницький трамвай був сильно пошкоджений. У 1944 році трамвайне сполучення було відновлено, але повністю відновити його вдалося лише в 1950 році.

Розвиток вінницького трамвая після війни

Після війни вінницький трамвай продовжував розвиватися. У 1956 році була побудована третя лінія, що з’єднувала центр міста з Хмельницьким шосе. У 1960-х роках була побудована четверта лінія, що з’єднувала центр міста з Вишенькою. У 1970-х роках була побудована п’ята лінія, що з’єднувала центр міста з Слов’янкою.

У 1980-х роках вінницький трамвай пережив період кризи. Кількість пасажирів скорочувалася, а трамвайні вагони були зношені. У 1990-х роках ситуація покращилася. Були придбані нові трамвайні вагони, і кількість пасажирів почала зростати.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Вінницький трамвай сьогодні

Сьогодні Вінницький трамвай є одним з найпопулярніших видів міського транспорту. Він перевозить близько 10 мільйонів пасажирів на рік. Трамвайна мережа складається з шести маршрутів, довжина яких становить близько 25 кілометрів. Використовуються швейцарські вагони Be 4/6 Mirage, які були доставлені до Вінниці зі Швейцарії у 2009-2010 роках.

Вагони-легенди вінницького трамвая

За час своєї історії вінницький трамвай використовував різні типи вагонів. Найбільш легендарними є:

 • KTM-5: це радянський трамвайний вагон, який вироблявся з 1969 по 1992 рік. Він перевозив пасажирів у Вінниці з 1970-х по 2000-і роки.
 • Tatra T3: це чехословацький трамвайний вагон, який вироблявся з 1960 по 1997 рік. Він перевозив пасажирів у Вінниці з 1980-х по 2000-і роки.
 • Be 4/6 Mirage: це швейцарський трамвайний вагон, який вироблявся з 1971 по 1975 рік. Він перевозить пасажирів у Вінниці з 2009 року.

Висновок

Вінницький трамвай є одним з найпопулярніших видів міського транспорту. Він має довгу історію, яка налічує понад 100 років. За цей час вінніцький трамвай пережив різні періоди, як злети, так і падіння. Але сьогодні вінницький трамвай є одним з найнадійніших і найдоступніших видів міського транспорту.

Часті питання про вінницький трамвай

 1. Коли був побудований перший вінницький трамвай?
 2. Перший вінницький трамвай був побудований в 1913 році.
 3. Скільки маршрутів має вінницький трамвай?
 4. Вінницький трамвай має шість маршрутів.
 5. Які вагони використовуються на вінницькому трамваї?
 6. На вінницькому трамваї використовуються швейцарські вагони Be 4/6 Mirage.
 7. Скільки пасажирів перевозить вінницький трамвай?
 8. Вінницький трамвай перевозить близько 10 мільйонів пасажирів на рік.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 21 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".