https://reporter.zp.ua

Василь Дмитріюк – довідка

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Дмитро Дмитріюк: Епохальний Лікар, Політик та Громадський Діяч


Початок життєвого шляху


Дитинство та Освіта

Дмитро Дмитріюк народився 1 січня 1890 року в селі Костомолоти, що на Тернопільщині. Батьки Дмитра – Роман Дмитріюк та Анна Романівна – були патріотами краю і релігійними людьми. У родині панувала атмосфера поваги до українських традицій та любові до Батьківщини.


Юність та навчання

У 1909 році Дмитро Дмитріюк вступив до Львівської української гімназії, де отримав якісну освіту. Проявляючи неабиякий талант до вивчення іноземних мов, він опанував українську, польську, німецьку та французьку. Під час навчання також захопився політикою.

Дмитро Дмитріюк, здобувши атестат про середню освіту, вирішив присвятити своє життя медицині. Він вступив до Віденського університету на медичний факультет. У 1914 році Дмитро отримав диплом лікаря загальної практики. Паралельно з навчанням у Відні Дмитро Дмитріюк продовжував активно займатися громадською та політичною діяльністю. Він був одним із засновників Союзу українських студентів у Відні.


Лікарська Діяльність в УНР та Польщі

Дмитро Дмитріюк завжди відчував певний патріотичний потяг до України, тому повернувся на батьківщину, яка на той час була у стані війни. У 1917 році він став одним із організаторів Української Народної Республіки (УНР) в Тернопільському краї. Свої послуги лікаря Дмитро Дмитріюк надавав солдатам УНР, втім, коли польські війська захопили Тернопіль, йому довелося працювати у лікарнях, які слугували для потреб польської армії.


Опір Польській владі

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Після захоплення поляками Тернополя Дмитро Дмитріюк розгорнув активну діяльність, спрямовану на захист прав українців. Він став членом Української Національно-Демократичної Партії (УНДП). Брав участь в організації та проведенні численних акцій протесту проти польської окупації. У 1921 році Дмитро Дмитріюк був арештований польською владою за звинуваченням у підготовці збройного повстання. Після тривалого ув’язнення він був звільнений і взяв активну участь у підготовці до виборів до Сейму Польщі. У 1928 році Дмитро Дмитріюк був обраний депутатом від УНДП. Він намагався відстоювати інтереси українців у польському парламенті.


Діяльність в УПА та Еміграція


Участь у визвольній боротьбі

На початку Другої Світової війни Дмитро Дмитріюк приєднався до Української Повстанської Армії (УПА). Він став лікарем повстанського шпиталю, а згодом головним лікарем медичної служби УПА. Дмитро Дмитріюк з товаришами організовував бойові дії проти німецьких та радянських окупантів.


Переїзд за кордон

Коли радянським військам вдалося розгромити УПА, Дмитро Дмитріюк був змушений емігрувати за кордон. Він оселився в Баффало, США. Там він продовжував вести активну громадську діяльність. Брав участь в організації та проведенні мітингів, демонстрацій та інших акцій, спрямованих на підтримку України.


Висновки

Дмитро Дмитріюк був визначним політичним та громадським діячем, лікарем та патріотом України. Він залишив по собі велику літературну спадщину, яка досі залишається актуальною. Дмитро Дмитріюк є прикладом людини, яка присвятила своє життя служінню своєму народові.


Питання, що часто задаються:

1. Яку роль відіграв Дмитро Дмитріюк в Українській Народній Республіці?
2. Як Дмитро Дмитріюк допомагав українцям під час польської окупації?
3. У чому полягала діяльність Дмитра Дмитріюка в УПА?
4. Чому Дмитро Дмитріюк був змушений емігрувати за кордон?
5. Яку літературну спадщину залишив Дмитро Дмитріюк?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 23 12 2023. Поданий під Технології. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".