https://reporter.zp.ua

Стельмах Володимир Володимирович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Володимир Володимирович Стельмах: Життя, подвиг, нагороди

Біографія

Володимир Володимирович Стельмах народився 4 березня 1995 року в місті Рівне. З ранніх років проявляв зацікавленість у спорті, зокрема у регбі. Він був перспективним гравцем, виступав за молодіжну команду з регбі "Рівне".

У 2013 році Володимир вступив до Національного університету водного господарства та природокористування в Рівному, обравши спеціальність "Екологія та охорона навколишнього середовища". Під час навчання він продовжував грати в регбі за університетську команду.

Військова кар'єра

З початком російсько-української війни Володимир Стельмах не вагаючись став на захист своєї Батьківщини. У 2016 році він підписав контракт із Збройними силами України та пройшов підготовку у 109 Окремому гірсько-штурмовому батальйоні.

Під час бойових дій на сході України Володимир Стельмах проявив себе як відважний та професійний воїн. У 2018 році був призначений командиром відділення. У 2021 році отримав звання старшого лейтенанта.

Подвиг біля Слободи-Кухарської

11 березня 2022 року під час виконання бойового завдання поблизу села Слобода-Кухарська на Київщині старший лейтенант Володимир Стельмах загинув у бою з російськими окупантами.

За свідченнями його побратимів, старший лейтенант Стельмах під час наступу противника організував оборону позиції свого взводу. Під щільним артилерійським та мінометним ворогом він уміло керував підлеглими та особисто вражав ворога. У результаті бою відважний воїн знищив цілу групу російських військових, тим самим забезпечивши стійкість оборони всього батальйону.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Нагороди

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, старший лейтенант Володимир Стельмах у 2022 році посмертно був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

16 лютого 2023 року Указом Президента України Володимиру Володимировичу Стельмаху посмертно присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

Пам'ять

Ім'я Володимира Стельмаха увічнено в Меморіальному комплексі на честь загиблих у російсько-українській війні у місті Рівне. На фасаді школи № 27 у Рівному, де навчався Володимир, встановлено меморіальну дошку на його честь.

Володимир Володимирович Стельмах залишив незгладимий слід в історії України як відважний воїн, справжній патріот та герой. Його подвиг назавжди надихатиме майбутні покоління українців на захист рідної землі.

Часто задавані питання

  1. Де і коли народився Володимир Стельмах? 4 березня 1995 року в місті Рівне.
  2. Який вид спорту був улюбленим для Володимира? Регбі.
  3. В якому військовому підрозділі служив Володимир Стельмах? 109 Окремий гірсько-штурмовий батальйон.
  4. Які нагороди отримав Володимир Стельмах? Орден Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно), звання Героя України (посмертно).
  5. Де увічнена пам'ять про Володимира Стельмаха? У Меморіальному комплексі у Рівному, на меморіальній дошці у школі № 27 у Рівному.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 20 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".