https://reporter.zp.ua

Пономаренко Михайло Федорович

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Михайло Федорович Пономаренко: Сторінки Життя Краєзнавця, Педагога та Громадського Діяча

Михайло Федорович Пономаренко (28 жовтня 1920 – 1 січня 2010) був невтомним краєзнавцем, відданим педагогом, і активним громадським діячем, який залишив помітний слід в історії Золотоноші та Черкаської області.
За його іменем закріплено Золотоніський краєзнавчий музей, він перший лауреат обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича. Його внесок у збереження історичної спадщини регіону є неоціненним.

Початок Життєвого Шляху

Михайло Пономаренко народився 28 жовтня 1920 року в мальовничому селі Підставки Золотоніського району Черкаської області. З дитячих років він проявляв допитливість і любов до пізнання світу, що з часом переросло в захоплення історією рідного краю.
Після закінчення середньої школи Михайло Пономаренко поступив до Кременчуцького педагогічного інституту. В роки Другої світової війни він перебував в евакуації в Казахстані, де продовжував навчатися в інституті. По завершенні війни Михайло Пономаренко повернувся в рідні краї та розпочав свій педагогічний шлях.

Педагогічна Діяльність

Багато років Михайло Федорович присвятив педагогічній діяльності, викладаючи історію та географію в школах Золотоніського району. Він був висококваліфікованим фахівцем, який вмів захопити учнів своїми уроками та передати їм любов до знань.
Протягом довгого часу Михайло Пономаренко очолював Золотоніський районний відділ освіти. На цій посаді він вносив значний вклад у розвиток освітньої системи району, дбав про підвищення якості викладання та забезпечення шкіл необхідними матеріалами та обладнанням.
Його праця була високо оцінена державою: Михайло Пономаренко був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора та медалями.

Краєзнавча Діяльність

Паралельно з педагогічною діяльністю Михайло Пономаренко активно займався краєзнавством. Він був одним з тих ентузіастів, завдяки яким вдалося зберегти і популяризувати історичну і культурну спадщину Золотоноші та Золотоніщини. Михайло Федорович був одним з ініціаторів створення Золотоніського краєзнавчого музею, який був заснований у 1960 році. Завдяки його наполегливості та ентузіазму музей постійно розвивався та поповнювався новими експонатами, став справжньою скарбницею історичних пам’яток.

Суспільна Діяльність

Михайло Пономаренко також був активним громадським діячем. Він обирався депутатом Золотоніської районної ради, входив до складу бюро районного комітету Комуністичної партії України. Він був членом Національної Спілки краєзнавців України, брав участь у роботі збереження історичних та культурних пам’яток.
Михайло Пономаренко завжди був щирим і небайдужим до потреб своєї громади, завжди відгукувався на прохання про допомогу. Він користувався великою повагою та авторитетом серед земляків.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Висновок

Михайло Федорович Пономаренко був яскравою особистістю, невтомним дослідником, палким патріотом свого краю. Його краєзнавча діяльність стала неоціненним внеском у збереження і популяризацію історичного та культурного надбання Золотоноші та Золотоніщини. Він назавжди залишиться в пам’яті нащадків як людина, яка щиро любила свій край та присвятила своє життя служінню йому.

Часто Задані Питання

  1. Яку роль відіграв Михайло Пономаренко у розвитку краєзнавства в Золотоноші?
  2. Михайло Пономаренко був одним з ініціаторів створення Золотоніського краєзнавчого музею. Він був його першим директором, а потім і багаторічним керівником. Завдяки його зусиллям музей став одним з найкращих в області.

  3. Які заслуги Михайла Пономаренка перед Золотоношею та Золотоніщиною?
  4. Михайло Пономаренко вніс значний вклад у збереження і популяризацію історичної та культурної спадщини Золотоноші та Золотоніщини. Він є автором багатьох книг і статей про історію краю. За його ініціативою було встановлено пам’ятники видатним діячам краю, відкрито музейні експозиції. Михайло Пономаренко багато зробив для відродження історичної пам’яті та формування патріотичних почуттів серед молоді.

  5. Які нагороди отримав Михайло Пономаренко за свою діяльність?
  6. Михайло Пономаренко був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, медалями та почесними грамотами. У 1994 році він став першим лауреатом обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича.

  7. Як Михайло Пономаренко вплинув на освіту в Золотоніському районі
  8. Михайло Пономаренко багато років очолював Золотоніський районний відділ освіти. За цей час він зробив великий внесок у розвиток освіти в районі. Він дбав про підвищення якості викладання, забезпечення шкіл необхідними матеріалами та обладнанням, побудову нових шкільних будівель. Завдяки його зусиллям Золотоніський район став одним з найкращих в області за показниками освіти.

  9. Як Михайло Пономаренко популяризував історичну та культурну спадщину Золотоноші та Золотоніщини?
  10. Михайло Пономаренко був автором багатьох книг і статей про історію Золотоноші та Золотоніщини. Він активно популяризував історичну і культурну спадщину краю через проведення лекцій, екскурсій, музейних виставок. Завдяки його зусиллям Золотоноша та Золотоніщина стали відомими далеко за межами області.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 29 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".