Палац Урбанських-Потоцьких (Тартаків)
Історія
Палац Урбанських-Потоцьких, розташований у селі Тартаків Львівської області, є визначною пам'яткою архітектури національного значення. Його історія сягає XVII століття, коли землі Тартакова належали родині Скарбків. У 1641 році власником маєтку став польський магнат Матвій Скарбек.
Архітектура
Будівництво палацу розпочалося у 1727 році за проектом архітектора Франциска Плацида. Спочатку це був одноповерховий будинок у стилі бароко з дерев'яним мансардом. У 1819 році власниками маєтку стали графи Урбанські, які реконструювали палац та добудували другий поверх. Значних змін зазнав і фасад будівлі, який придбав риси неоренесансу.
Інтер'єр
Інтер'єр палацу вражає своєю розкішшю та пишністю. Особливо виділяються Парадна зала, Біла та Золота вітальні, оформлені в стилі рококо. Стіни прикрашені фресками та картинами роботи відомих майстрів. У палаці також збереглися автентичні меблі та предмети декоративно-прикладного мистецтва.
Парк
Палац оточує стародавній ландшафтний парк площею 8 гектарів. Його заклав у XVIII столітті Франциск Графф, відомий садівник з Франції. У парку зростають рідкісні дерева та рослини, а також облаштовані ставки, фонтани та альтанки.
Сучасне використання
Після Другої світової війни палац Урбанських-Потоцьких використовувався як санаторій. У 1985 році він був переданий Львівській галереї мистецтв, яка організувала в ньому постійну виставку українського пейзажного живопису. Палац відкритий для відвідувачів, які можуть помилуватися архітектурною красою, розкішним інтер'єром та унікальними експонатами.
Палац Урбанських-Потоцьких є справжнім шедевром архітектури, який свідчить про велич та розкіш минулої епохи. Він приваблює туристів з усієї України та світу, пропонуючи можливість зануритися в історію та культуру регіону.
Часто задаються питання
- Коли був побудований Палац Урбанських-Потоцьких?
- Будівництво розпочалося у 1727 році.
- Хто був першим власником маєтку?
- Матвій Скарбек
- Які стилі архітектури представлені в палаці?
- Бароко та неоренесанс
- Що можна побачити в інтер'єрі палацу?
- Парадну залу, Білу та Золоту вітальні, картини та фрески
- Де знаходиться Палац Урбанських-Потоцьких?
- У селі Тартаків Червоноградського району Львівської області
Сподобалась стаття? Подякуйте на банку -> https://send.monobank.ua/jar/3b9d6hg6bd
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень