https://reporter.zp.ua

Митрофанівський провулок

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Митрофанівський провулок: зникла вулиця Києва

Розташування та межі

— зниклий провулок, який знаходився у Печерському районі міста Києва, у місцевості Саперне Поле. Він пролягав від вулиці Василя Тютюнника до вулиці Саперне Поле.

Історія

Митрофанівський провулок виник у кінці XIX — на початку XX століття як одна з вулиць новоутвореної місцевості Саперне Поле. Назва провулка походить від церкви Митрофана Воронезького, яка була розташована неподалік, на вулиці Саперне Поле.

У 1970-х роках у зв'язку з реконструкцією житлового фонду більша частина провулка була знесена. Залишилася лише невелика ділянка, яка пролягала від вулиці Василя Тютюнника до вулиці Івана Мазепи.

Остаточно Митрофанівський провулок було ліквідовано у 2000-х роках під час забудови території Саперного Поля. На його місці було зведено нові житлові будинки.

Особливості забудови

Забудова Митрофанівського провулка була переважно одно- та двоповерховою. Тут розташовувалися житлові будинки, невеликі магазини та майстерні. Після знесення більшої частини провулка на його місці з'явилися багатоповерхові житлові будинки.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Пам'ятки архітектури

На невеликій ділянці Митрофанівського провулка, яка збереглася до 2000-х років, знаходилася пам'ятка архітектури — житловий будинок кінця XIX століття. Це був дерев'яний одноповерховий будинок з різьбленими карнизами та наличниками. Будинок був знесений у 2000-х роках.

Сучасний стан

На сьогоднішній день Митрофанівський провулок повністю зник. На його місці розташовані житлові будинки та офісні будівлі. Лише старі мапи та спогади старожилів нагадують про існування цієї вулиці.

Митрофанівський провулок був однією з багатьох невеликих вулиць, які зникли з карти Києва під час масштабної забудови міста. Його знесення призвело до втрати цінної пам'ятки архітектури та зруйнувало історичне середовище Саперного Поля.

Запитання, що часто задаються

  1. Де знаходився Митрофанівський провулок?
  2. Звідки походить його назва?
  3. Коли він був ліквідований?
  4. Чи збереглися якісь пам'ятки архітектури на території провулка?
  5. Чому він був знесений?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 20 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".