https://reporter.zp.ua

Міста заходу сонця

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Що таке міста заходу сонця?

Міста "заходу сонця" – це повністю білі муніципалітети чи квартали в Сполучених Штатах, які практикують форму расової сегрегації, виключаючи небілих людей за допомогою певної комбінації дискримінаційних місцевих законів, залякування та насильства. Цілі округи та передмістя "заходу сонця" також були створені за тим самим процесом.

Етимологія терміна

Термін "міста заходу сонця" походить від вивісок, що кольорові люди мали залишити місто до заходу сонця. Ці вивіски були поширеними в середині та наприкінці 19 століття в багатьох містах на півдні та південному заході США.

Розповсюдженість

Практика створення міст заходу сонця не обмежувалась південними штатами. Дослідження показали, що "щонайменше до початку 1960-х років північні штати могли бути майже такими ж непривітними для чорношкірих мандрівників, як такі штати, як Алабама чи Джорджія".

Різновиди міст заходу сонця

Міста заходу сонця можуть приймати різні форми:

  • Міста "офіційного заходу сонця": Ці міста використовували офіційні закони та постанови, щоб виключити небілих людей. Наприклад, у місті Керолтон, штат Міссурі, був закон, який забороняв афроамериканцям жити в межах міста після заходу сонця.
  • Міста "неофіційного заходу сонця": Ці міста не мали офіційних законів про сегрегацію, але використовували залякування та насильство, щоб усунути небілих людей. Наприклад, у місті Спрингфілд, штат Огайо, не було законів про сегрегацію, але члени Ку-клукс-клану часто тероризували афроамериканців, які намагалися переїхати в місто.
  • Передмістя "заходу сонця": Ці передмістя були створені білими мешканцями, які хотіли уникнути інтеграції. Зазвичай ці передмістя мали обмежувальні умови на домовласництво, які забороняли продаж будинків небілим людям. Наприклад, місто Левіттаун, штат Нью-Йорк, було створене в 1940-х роках як расово обмежене передмістя.

Вплив

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Міста заходу сонця мали руйнівний вплив на життя афроамериканців. Вони обмежували доступ до житла, освіти, зайнятості та інших ресурсів. Вони також сприяли створенню окремих і нерівних шкіл, лікарень та інших громадських закладів.

Рух за громадянські права

Рух за громадянські права 1950-х і 1960-х років відіграв важливу роль у покладенні крайня методі містам заходу сонця. В 1954 році Верховний суд США постановив у справі "Браун проти Ради освіти", що расова сегрегація в державних школах є неконституційною. Це рішення стало каталізатором руху за громадянські права і призвело до прийняття Закону про громадянські права 1964 року та Закону про виборчі права 1965 року. Ці закони забороняли дискримінацію за расовою ознакою в житлі, зайнятості та голосуванні.

Сучасний статус

Хоча міста заходу сонця більше не є широко поширеними, спадщина расової сегрегації все ще відчувається сьогодні. У багатьох містах Сполучених Штатів існує житлова сегрегація, яка обмежує доступ афроамериканців до кращих шкіл, лікарень та інших ресурсів.

Міста заходу сонця – це темний період в історії Сполучених Штатів. Практика расової сегрегації, що призвела до їхнього створення, мала руйнівний вплив на життя афроамериканців. Рух за громадянські права відіграв важливу роль у покладенні крайня містам заходу сонця, але спадщина расової сегрегації все ще відчувається сьогодні.

Часто задаються питання

  1. Чим відрізняються міста "офіційного" та "неофіційного" заходу сонця?
  2. Наскільки поширеними були міста заходу сонця в Сполучених Штатах?
  3. Який вплив мали міста заходу сонця на життя афроамериканців?
  4. Як Рух за громадянські права сприяв покладенню крайня містам заходу сонця?
  5. Чи існують сучасні форми міст заходу сонця?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 13 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".