https://reporter.zp.ua

Матвіїв Юліан Миколайович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія

Юліан Миколайович Матвіїв народився 1912 року в селі Білявці Бродського повіту Королівства Галичини та Володимирії (нині Тернопільська область України).

Після закінчення гімназії у Золочеві вступив до Львівського університету на правничий факультет. Там став активним членом Української військової організації (УВО). У 1933 році вступив до лав Організації українських націоналістів (ОУН).

Після початку Другої світової війни в 1941 році брав участь у формуванні 14-ї гренадерської дивізії «Галичина» вермахту. Також був командиром сотні у батальйоні «Нахтігаль».

У 1944 році став командиром куреня «Перемога» у складі ТВ-21 «Гуцульщина». Займався організацією рейдів проти радянських військ на території Західної України.

Боротьба проти радянської влади

У 1945 році після закінчення війни Матвіїв продовжував боротися проти радянської влади, очолюючи підпільну сітку ОУН на Буковині. Діяв під псевдонімом «Недобитий».

Під його керівництвом повстанці вели активну збройну боротьбу, здійснювали диверсійні операції та розповсюджували антирадянську пропаганду. Матвіїв став одним із найвідоміших та найуспішніших командирів УПА на Буковині.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Арешт та смерть

У 1950 році Матвіїв був заарештований радянськими органами держбезпеки в м. Київ. Йому було пред'явлено звинувачення у державній зраді та тероризмі.

Після тривалого слідства та катувань, 8 квітня 1953 року Юліан Матвіїв був розстріляний у Києві.

Пам'ять

Після проголошення незалежності України Юліан Матвіїв був посмертно реабілітований як борець за свободу і незалежність України.

Його ім'ям названі вулиці у містах Львів, Івано-Франківськ, Чернівці та інших населених пунктах України. У селі Білявці встановлено пам'ятник загиблому герою.

Юліан Матвіїв був відважним та незламним борцем за незалежність України. Його боротьба стала символом мужності, патріотизму та віри у вільну та демократичну Україну.

Питання, що часто задаються

  • Коли народився Юліан Матвіїв?
  • Де він народився?
  • У яких підрозділах ОУН-УПА служив Матвіїв?
  • За що був заарештований Матвіїв?
  • Коли був розстріляний Юліан Матвіїв?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 22 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".