https://reporter.zp.ua

Масолова

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Масолава

Загальна інформація

Масолава — річка в Туапсинському районі Краснодарського краю, притока річки Туапсе. Бере початок на південних схилах Головного Кавказького хребта і тече в західному напрямку.

Географія

Масолава має довжину близько 13 км. Річка протікає по гірсько-лісовій місцевості, утворюючи глибокі ущелини. У верхів'ях річки розташовані мальовничі водоспади висотою до 15 метрів.

Гідроекологія

Вода в Масолаві прозора, чиста і холодна. Річка живиться переважно дощовими та сніговими водами. Режим стоку нестійкий, з різкими підйомами рівня води під час дощів і повеней.

Флора і фауна

Береги Масолави вкриті змішаними лісами з бука, дуба, граба, липи та клена. У долинах річки ростуть зарості папороті, моху та плюща.

Річка є місцем проживання форелі, харіуса та інших видів риб. У прибережних лісах зустрічаються дикі свині, вовки, лисиці, козулі, олені та кабани.

Туризм

Масолава популярна серед туристів та любителів активного відпочинку. Вздовж річки прокладені пішохідні стежки та маршрути для джипінгу. Також популярний рафтинг та водний туризм.

Економічне значення

Води Масолави використовуються для зрошення сільськогосподарських земель. У верхів'ях річки розташована невелика ГЕС, яка виробляє електроенергію.

Природа і ландшафт

Геологія

Масолава тече по території із складною геологічною будовою. У нижній частині басейну річки залягають пісковики, глини та мергелі, а у верхній частині — вапняки та доломіти.

Рельєф

Річка протікає по гірській місцевості. Береги Масолави круті, скелясті, з численними каньйонами та ущелинами. У верхів'ях річки розташовані гірські хребти, а в нижній частині — передгір'я.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Клімат

Клімат у басейні Масолави помірно-теплий. Середня температура січня становить близько 5°C, а липня — близько 25°C. Опади випадають переважно у вигляді дощів.

Рослинність

Береги Масолави покриті широколистяними лісами з переважанням дуба, бука та граба. У долині річки росте велика різноманітність трав'янистих рослин, таких як папороть, мох та плющ.

Історія

Перші поселення на берегах Масолави з'явилися в давній період. У середні віки територія була під контролем місцевих адигейських племен. У XIX столітті після Кавказької війни Масолава увійшла до складу Російської імперії.

Сучасність

У даний час басейн Масолави відноситься до Туапсинського району Краснодарського краю. На берегах річки розташовані села Оренбург і Новомихайлівське. Тут розвивається сільське господарство, туризм і рекреація.

Масолава — мальовнича річка, яка є важливим природним об'єктом Туапсинського району. Річка відрізняється чистою і прозорою водою, багатим рослинним і тваринним світом. Масолава приваблює туристів, любителів активного відпочинку і всіх, хто цінує красу природи.

Запитання, що часто задаються

 • Яка довжина річки Масолава?
  Відповідь: близько 13 км
 • Які риби водяться в Масолаві?
  Відповідь: форель, харіус
 • Які тварини мешкають у лісах на берегах річки?
  Відповідь: дикі свині, вовки, лисиці, козулі, олені, кабани
 • Який клімат у басейні Масолави?
  Відповідь: помірно-теплий
 • Розвинений туризм на берегах річки?
  Відповідь: Так, тут популярні піші походи, рафтинг і водний туризм

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".