https://reporter.zp.ua

Мамадаков Амаду Васильович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Ранні роки та освіта

Амаду Васильович Мамадаков народився 26 жовтня 1976 року в Онгудайському районі Горно-Алтайської автономної області, тодішньої Російської РФСР. З дитинства проявляв інтерес до акторської майстерності та брав участь у шкільному театральному гуртку.

Після закінчення середньої школи Мамадаков вступив до Алтайського державного інституту культури (нині Алтайський державний інститут мистецтв та культури), де навчався за спеціальністю "актор драматичного театру". У роки навчання відзначався як талановитий студент і брав участь у численних театральних постановках.

Початок кар'єри

Після отримання диплома у 1999 році Мамадаков почав працювати в Національному театрі Республіки Алтай. За короткий час став одним з провідних акторів театру, виконавши низку головних ролей у класичних та сучасних п'єсах.

Перехід до кіно

Дебют Мамадакова в кіно відбувся у 2002 році у фільмі "Кочові боги". Його яскраве виконання ролі алтайського пастуха привернуло увагу режисерів та глядачів.

У 2005 році на екрани вийшла військова драма "Зірка", яка принесла Мамадакову широку популярність. Актор зіграв рядового Темдекова, алтайця, який потрапляє до складу розвідувального загону під час Другої чеченської війни. За цю роль Мамадаков отримав низку престижних нагород, зокрема премію "Ніка" у номінації "Найкраща чоловіча роль другого плану".

Режисерська діяльність

У 2008 році Мамадаков поставив свій перший спектакль на сцені Національного театру Республіки Алтай – "Епос-театр". Постановка була заснована на алтайських народних казках та легендах. Згодом Мамадаков поставив ще кілька спектаклів як у рідному театрі, так і на інших сценах.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Нагороди та визнання

Амаду Васильович Мамадаков удостоєний звання Заслуженого артиста Республіки Алтай та Заслуженого артиста Республіки Тива. Також він є лауреатом премії "Ніка", а також багаторазовим номінантом на премії "Золотий орел" та "ТЕФІ".

Фільмографія

 • Кочові боги (2002)
 • Зірка (2005)
 • Монгол (2007)
 • Час кочових (2008)
 • Панфіловці (2021)

Озвучування

Окрім акторської та режисерської діяльності, Мамадаков займається озвучуванням фільмів на алтайську мову. Зокрема, його голосом говорить головний герой анімаційного фільму "Мульти-Алтай" (2015).

Амаду Васильович Мамадаков – один з найвідоміших алтайських акторів та режисерів. Його талант та працелюбність принесли йому визнання як в росії, так і за її межами. Мамадаков не тільки знімається в кіно і грає на сцені, але й активно популяризує алтайську культуру і мову.

Часто задаються питання

 1. Коли народився Амаду Мамадаков?

  • 26 жовтня 1976 року
 2. У якому фільмі Амаду Мамадаков прославився?

  • "Зірка"
 3. Яке звання отримав Амаду Мамадаков?

  • Заслужений артист Республіки Алтай та Республіки Тива
 4. Скільки нагород отримав Амаду Мамадаков?

  • Серед них премія "Ніка" та багаторазові номінації на "Золотий орел" та "ТЕФІ"
 5. Якою діяльністю займається Амаду Мамадаков крім акторської та режисерської?

  • Озвучуванням фільмів на алтайську мову

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 25 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".