https://reporter.zp.ua

Глєбова Марія Михайлівна

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Марія Михайлівна Глєбова

Походження та дитячі роки

Марія Михайлівна Глєбова (уроджена Соловцова) народилася в 1840 році в Ярославській губернії у сім'ї дрібного дворянина. З дитинства вона виявляла артистичні здібності та захоплювалася театром.

Театральна кар'єра

У юному віці Глєбова вступила до Петербурзької театральної школи. Після закінчення навчання в 1860 році вона дебютувала на сцені Александринського театру, де виконувала різноманітні ролі.

Завдяки своєму таланту, виразній дикції та неординарному зовнішньому вигляду Глєбова швидко здобула популярність серед театральної публіки. Вона відзначалася глибоким розумінням психології персонажів та вмінням створювати реалістичні образи.

Творче амплуа та відомі ролі

Головним амплуа Глєбової були ролі молодих героїнь в класичних п'єсах російських та зарубіжних драматургів. Серед її найвідоміших ролей були:

  • Соня в спектаклі "Дядя Ваня" Антона Чехова
  • Офелія в однойменній трагедії Вільяма Шекспіра
  • Дездемона в "Отелло" Шекспіра
  • Дуня у виставі "Гроза" Олександра Островського

Антрепренерська діяльність

У 1876 році Глєбова покинула Александринський театр і разом зі своїм чоловіком, режисером Павлом Глєбовим, заснувала власну антрепризу. Вони організовували театральні трупи, що гастролювали по всій Російській імперії.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Антреприза Глєбових відіграла значну роль у популяризації російського театру в провінціях. Вона ставила як класичні п'єси, так і сучасні твори молодих драматургів.

Останні роки життя і спадщина

У пізніші роки Глєбова залишила сцену та зосередилася на педагогічній діяльності. Вона викладала у театральній студії при Московському художньому театрі.

Марія Михайлівна Глєбова померла 1 вересня 1919 року у віці 79 років. Завдяки своєму таланту, артистизму та внеску у розвиток російського театру вона й досі вважається однією з найвидатніших драматичних актрис свого часу.

Марія Михайлівна Глєбова була видатним драматургом, театральним діячем та антрепренером. Вона зробила значний внесок у розвиток російського театру, як на сцені, так і в організаційній діяльності. Глєбова залишила після себе багату творчу спадщину, яка продовжує надихати сучасних акторів та театральних діячів.

Поширені запитання

  1. Де народилася Марія Михайлівна Глєбова?
  2. Яким було головним амплуа Глєбової?
  3. Які відомі ролі виконувала Глєбова?
  4. В якому році Глєбова заснувала власну антрепризу?
  5. Чим займалася Глєбова в останні роки свого життя?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 30 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".