https://reporter.zp.ua

Forbidden

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Forbidden – вісімнадцятий студійний альбом Black Sabbath

Огляд альбому

(укр. "Заборонений") – вісімнадцятий студійний альбом британського хеві-метал гурту Black Sabbath, випущений 20 червня 1995 року на лейблі I.R.S. Records. Альбом став першим за 18 років студійною роботою за участю вокаліста Тоні Мартіна, який замінив Ронні Джеймса Діо. Його музичний стиль відійшов від хеві-металу попередніх альбомів групи і включав елементи гранджу, альтернативного металу та хард-року.

Передісторія

Після виходу альбому The Eternal Idol (1987) Black Sabbath розійшлися, а Тоні Айоммі заснував гурт Headless Cross. Через кілька років Black Sabbath возз'єдналися з Тоні Мартіном на вокалі, випустивши альбоми Headless Cross (1989), Tyr (1990) і Cross Purposes (1994). Однак ці альбоми не досягли комерційного успіху попередніх робіт групи.

Запис і продюсування

Forbidden був записаний у студії George Lucas Skywalker Sound в Марін-Каунті, Каліфорнія. Продюсерами альбому стали Джефф Гліксман (працював з Томом Петті, Нілом Янгом) і Кейт Олсен (працював з Guns N' Roses, Y&T).

Гурт зіткнувся з труднощами під час запису альбому через творчі розбіжності. Тоні Мартін і Козі Пауелл хотіли створити більш сучасний і експериментальний альбом, тоді як Тоні Айоммі і Гизер Батлер віддавали перевагу традиційному звучанню Black Sabbath.

Музичний стиль і тексти

Forbidden відійшов від хеві-металу попередніх альбомів групи і включав елементи гранджу, альтернативного металу та хард-року. У тексті пісень відчувається вплив тем екзистенціалізму, депресії та занепаду. Альбом відзначений використанням уривків з класичної музики, зокрема, симфонії № 9 Бетховена в "The Illusion of Power".

Обкладинка та випуск

Обкладинка альбому була розроблена Марком Костабі і демонструє похмурий і апокаліптичний образ величезного черепа на тлі червоного неба.

Forbidden був випущений 20 червня 1995 року і досяг 75 місця в чарті Billboard 200 та 16 місця в британському чарті альбомів. Критики неоднозначно сприйняли альбом, відзначивши відхід від традиційного звучання Black Sabbath та музичні експерименти.

Реакція на альбом

Реакція на Forbidden серед фанатів і критиків була неоднозначною. Деякі прихильники групи оцінили експериментальний підхід і більш сучасне звучання, тоді як інші були розчаровані відходом від традиційного хеві-металу.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Незважаючи на неоднозначні відгуки, Forbidden залишається важливою частиною каталогу Black Sabbath, оскільки він ознаменував період творчих змін і показав, що гурт був готовий експериментувати з різними стилями.

Спадщина і вплив

Forbidden не був комерційно успішним як попередні альбоми Black Sabbath, але він вплинув на наступні покоління музикантів і продовжує розділяти фанатів. Гурт знову змінив вокаліста на Йана Гіллана після випуску Forbidden, а музичний стиль групи повернувся до більш традиційного хеві-металу.

Список композицій

 1. The Illusion of Power
 2. Forbidden
 3. Can't Get Close Enough
 4. Shaking Off the Chains
 5. The Wizard
 6. Psycho Man
 7. Guilty as Hell
 8. Loser Gets It All
 9. Dirty Woman
 10. Gods of Wrath

Учасники запису

 • Тоні Айоммі – гітара
 • Гизер Батлер – бас-гітара
 • Козі Пауелл – ударні
 • Тоні Мартін – вокал

Вплив

 • Альбом продемонстрував готовність Black Sabbath експериментувати з новими музичними стилями.
 • Елементи гранджу та альтернативного металу, використані в альбомі, вплинули на наступні покоління музикантів.
 • Неоднозначна реакція на Forbidden нагадала про постійну боротьбу між традиціоналістами та новаторами в хеві-металі.

Forbidden був амбітним і експериментальним альбомом для Black Sabbath, який ознаменував період творчих змін. Його музичний стиль і тематика розділили фанатів, але він залишається важливою частиною каталогу групи. Альбом продемонстрував, що Black Sabbath були готові адаптуватися і досліджувати нові можливості, залишаючись при цьому вірними своїм металевим корінням.

Часто задавані питання

 1. Коли був випущений альбом Forbidden?

  • 20 червня 1995 року
 2. Яка основна тематика альбому Forbidden?

  • Екзистенціалізм, депресія та занепад
 3. Хто був вокалістом на альбомі Forbidden?

  • Тоні Мартін
 4. Які музичні стилі включені до альбому Forbidden?

  • Хеві-метал, грандж, альтернативний метал, хард-рок
 5. Чому альбом Forbidden розділив фанатів Black Sabbath?

  • Із-за експериментального музичного стилю та відходу від традиційного хеві-металу

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 25 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".