https://reporter.zp.ua

Етнічні чистки грузинів в Абхазії

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Історія

Етнічні чистки грузинів в Абхазії були скоєні абхазькими сепаратистами та їхніми союзниками під час грузино-абхазького конфлікту 1992-1993 років та в 1998 році. Вони призвели до масових вбивств, насильницького вигнання та вигнання тисяч етнічних грузинів, а також інших національностей, зокрема вірменів, греків, росіян та поміркованих абхазів.

Під час конфлікту абхазькі сепаратисти за підтримки російських добровольців здійснювали систематичні атаки на грузинські села. Вони вбивали мирних жителів, спалювали будинки та знищували культові споруди. За оцінками, від 200 до 250 тисяч грузинських мирних жителів були змушені тікати з Абхазії, ставши внутрішньо переміщеними особами.

Визнання геноциду

Конфлікт в Абхазії був широко визнаний міжнародною спільнотою як етнічна чистка і геноцид. У 1994, 1996 та 1997 роках Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) видала конвенції, в яких засудила вбивства та визнала їх воєнними злочинами.

Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію A/RES/62/249 у 2008 році, яка підтвердила етнічні чистки і закликала держави-члени вжити заходів для утримання своїх громадян від придбання власності в Абхазії, порушуючи права біженців.

Наслідки

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Етнічні чистки в Абхазії мали руйнівні наслідки для Грузії та грузинського народу. Конфлікт призвів до великих людських втрат, вигнання тисяч людей та руйнування інфраструктури.

Вигнані грузини були розселені по всій Грузії та за кордоном. Багато з них живуть у нестабільних умовах, борючись з бідністю та дискримінацією.

Сучасний стан

Абхазія досі контролюється абхазькими сепаратистами, які формально оголосили про незалежність, але не отримали визнання більшості міжнародної спільноти. Грузія продовжує вважати Абхазію своєю окупованою територією.

Статус Абхазії залишається предметом суперечок і поляризації в міжнародних відносинах. Грузія закликає до мирного врегулювання конфлікту, тоді як росія підтримує абхазьких сепаратистів і обмежує доступ міжнародних спостерігачів до регіону.

Етнічні чистки грузинів в Абхазії були трагічним і недопустимим актом насильства та порушення прав людини. Конфлікт залишив глибокий слід на житті тисяч людей і продовжує впливати на геополітичний ландшафт регіону.

Запитання, що часто задаються

  • Коли відбулися етнічні чистки в Абхазії?
  • Хто був відповідальний за ці чистки?
  • Якими були масштаби насильства?
  • Чи визнано етнічні чистки міжнародною спільнотою?
  • Якими є наслідки цих чисток для Грузії?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 16 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".