Чемпіонат України з футболу серед аматорів 1992—1993 – довідка

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

**Перший чемпіонат України серед колективів фізкультури: історія та результати**

_22 серпня 1992 року в історії українського футболу сталася знаменна подія – стартував перший чемпіонат України серед колективів фізкультури. Турнір тривав до 26 червня 1993 року і став важливою віхою у становленні незалежного українського футболу._

**Трохи історії**

До розпаду Радянського Союзу українські футбольні клуби брали участь у чемпіонатах СРСР. Після здобуття Україною незалежності виникла потреба у створенні власного національного чемпіонату. Першим кроком на цьому шляху стало проведення чемпіонату серед колективів фізкультури.

**Заявники**

У чемпіонаті взяли участь 82 команди, які були розділені на 6 зон: східну, західну, північну, південну, центральну та кримську. Переможці кожної зони отримували право вийти до фінального турніру, де визначався чемпіон України.

* “Нафтовик” (Дрогобич)

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Турнір проходив за круговою системою, кожна команда зіграла з кожною по одному матчу. Перемогу здобула “Олімпія” (Біла Церква), яка набрала 14 очок. Друге місце посіла “Поділля” (Хмельницький) з 12 очками, третє – “Нива” (Тернопіль) з 10 очками.

**Значення чемпіонату**

Перший чемпіонат України серед колективів фізкультури став важливим кроком у становленні незалежного українського футболу. Турнір виявив перспективні команди та гравців, які згодом стали зірками українського футболу. Крім того, чемпіонат дозволив відібрати команди для участі у першому чемпіонаті України серед професіональних клубів, який стартував у 1992 році.