Як вибрати заправні колонки для АЗС?
Редактор: Михайло МельникКолонка являє собою паливороздатковий механізм, який перекачує бензин чи інші речовини з резервуарів заправної станції безпосередньо до бака автомобіля чи каністри, інших ємностей. До того ж система ще й дозує та веде облік виданого палива.
Це один з основних елементів обладнання автомобільної заправки, від якого залежать якість обслуговування, безпека клієнтів та співробітників і загалом рентабельність бізнесу. Тому треба уважно поставитися до вибору колонок та довіряти лише перевіреному виробнику.
Різновиди паливних колонок
Купуючи обладнання для АЗС, треба одразу визначитися, з якими видами палива станція працюватиме. Виходячи з цього, можна буде купувати колонки, які ділять за:
- типом роботи (автоматичні, ручні, напівавтоматичні);
- за видом речовини (бензинові, дизельні, газові та ін.);
- за типом установки (мобільні та стаціонарні);
- за необхідною напругою (12 В, 24 В, 220 В, 380 В);
- продуктивністю (50-90 л/хв).
Стаціонарні моделі використовуються на АЗС загального чи індивідуального користування, заправних станціях підприємств, автопарків. Мобільні паливороздавальні колонки розташовують у віддалених місцях роботи спецтехніки та транспорту, для індивідуального використання у побуті.
Крім того, моделі колонок відрізняються за кількістю активних сторін (одно- та двосторонні), кількістю пістолетів (1 чи 2), а також по пристосованості до навколишніх умов: вологи, температури повітря. Для клімату України краще підійдуть колонки у стальному корпусі з діапазоном робочих температур від -40 до +55 °C та антикорозійним покриттям, що забезпечить довгий строк служби. При купівлі також важливо звернути увагу на можливість дистанційного управління за допомогою пульта.
Онлайн облік на АЗС
Одночасно з паливороздатковими системами треба встановлювати програмне забезпечення для керування ними. Тому краще вибрати виробника, який самостійно може встановити обладнання і налагодити його роботу, забезпечити гарантійне обслуговування. Програмне забезпечення необхідно для точного обліку обороту палива на станції.
Система автоматично моніторить запаси пального, управляє заправними операціями, відстежує дані про витрати та продажі. Таку систему автоматизації можна налаштувати на роботу з рівнемірами різних виробників. Доступний режим роботи з оператором чи без нього автономно, є можливість вивантаження даних в систему 1C. Програмне забезпечення АЗС може працювати через Wi-Fi, мобільний інтернет (SIM-карту) чи за кабельним з’єднанням.
Якою повинна бути якісна заправна колонка?
Колонки, які призначені для АЗС, повинні відповідати стандартам пожежної безпеки, мати сертифікати відповідності та встановлюватися з урахуванням нормативних актів. Перш ніж купити колонки АЗС, треба перевірити якість роботи моделі. Сучасні паливороздавальні системи повинні відповідати наступним вимогам:
- мати якісний дозатор і датчик для точного вимірювання рідини;
- містити фільтр тонкого очищення для запобігання потрапляння пилу і домішок до палива;
- бути стійкими до вологи та перепаду температур;
- мати надійний насос з довгим строком експлуатації;
- точно враховувати кількість прокачаного палива для своєчасного технічного обслуговування.
Ще одна важлива вимога — вибухобезпечне виконання, тому роздатний рукав заправної колонки виконується з антистатичної гуми. Деякі сучасні моделі обладнані системою втягування рукавів, що дозволяє уникати механічного пошкодження гуми під час експлуатації. Такий принцип роботи підвищує строк служби системи й безпеку на об’єкті.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривеньЗалишити коментар
