https://reporter.zp.ua

Устинов Дмитро Федорович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Устинов Дмитро Федорович: Радянський політичний і військовий діяч

Ранні роки та військова кар'єра

Дмитро Федорович Устинов народився 17 (30) жовтня 1908 року в Самарі (нині Самара). Після закінчення середньої школи він навчався в Ленінградському військово-механічному інституті та Артилерійській академії ім. Дзержинського. У 1941 році Устинов закінчив Академію Генерального штабу.

З початком Великої Вітчизняної війни Устинов обіймав різні посади в радянській армії, включаючи начальника штабу артилерії Другого Прибалтійського фронту та командувача артилерією Першого Українського фронту. За мужність і звитягу на фронтах війни він був удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Повоєнна кар'єра

Після війни Устинов працював на різних посадах у Міністерстві оборони СРСР, включаючи заступника міністра оборонної промисловості та першого заступника міністра оборони. У 1965 році він був призначений секретарем ЦК КПРС.

Міністр оборони СРСР

У 1976 році Устинов був призначений на посаду Міністра оборони СРСР. На цій посаді він підтримував активне переозброєння радянських збройних сил та завершив розробку та впровадження міжконтинентальних балістичних ракет.

Військові звання та нагороди

У 1976 році Устинову було присвоєно військове звання Маршала Радянського Союзу. Крім звання Героя Радянського Союзу, він також був удостоєний Двічі Героя Соціалістичної Праці, Героя МНР та Героя ЧССР.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Особисте життя

Устинов був одружений з Таїсією Олексіївною та мав двох дітей: доньку Людмилу та сина Олександра. Він помер 20 грудня 1984 року в Москві.

Внесок у радянську оборонну політику

За час свого перебування на посаді міністра оборони Устинов вніс значний внесок у розвиток і зміцнення радянських збройних сил. Його підтримка модернізації та переозброєння дозволила СРСР підтримувати стратегічну військову рівновагу з США та її союзниками.

Дмитро Федорович Устинов був видатним радянським політичним та військовим діячем, який відіграв ключову роль у розвитку та зміцненні радянської оборонної політики. Його внесок у модернізацію збройних сил та підтримка військового паритету з Заходом залишаються важливими моментами в історії СРСР.

Питання, що часто задаються

 • Коли народився Дмитро Устинов?
  17 (30) жовтня 1908 року

 • Яке військове звання Устинов отримав у 1976 році?
  Маршал Радянського Союзу

 • На який період припав термін його перебування на посаді міністра оборони СРСР?
  1976–1984 роки

 • Чи був Устинов нагороджений званням Героя Радянського Союзу?
  Так, у 1978 році

 • Яких звань Устинов був удостоєний за межами СРСР?
  Герой МНР (1981), Герой ЧССР (1982)

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 09 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".