Тести “Онкологічні захворювання та кісткова тканина: що необхідно пам’ятати?”
стартова доза золедронової кислоти складає:
4 мг кожні 4 тижня протягом принаймні 3-6 міс
3 мг кожні 3 тижня протягом 4-6 міс
5 мг кожні 4 тижня протягом 12 місяців
5 мг кожні 4 тижня протягом 6 місяців
стартова доза золедронової кислоти залежить від конкретної медичної ситуації та патології, для якої призначено цей препарат. золедронова кислота часто використовується для лікування захворювань кісток, таких як остеопороз або рак кісток. стартова доза золедронової кислоти складає 4 мг кожні 4 тижня протягом принаймні 3-6 місяців.
які з перелічених препаратів володіють негативним впливом на кісткову тканину?
інгібітори ароматази
антагоністи лгрг
усе перераховане
антиандрогени
андрогендеприваційна терапія
нічого з перерахованого
аналоги лгрг
інгібітори ароматази, антагоністи лгрг, антиандрогени, андрогендеприваційна терапія та аналоги лгрг можуть мати негативний вплив на кісткову тканину. таким чином, правильна відповідь – “усе перераховане”.
критерії рентгенівської денситометрії для ініціації використання бісфосфонатів (деносумабу) у пацієнтів, яким проведена алогенна трансплантація стовбурових клітин?
показник т ˂ -2.0 sd
показник т ˂-1,5 sd
показник т ˂- 2,5 sd
показник т-скорінгу менше -2,5 sd є зазвичай критерієм для ініціації використання бісфосфонатів, таких як деносумаб, у пацієнтів, яким проведена алогенна трансплантація стовбурових клітин. такий показник вказує на значний втрату маси кісток і ризик розвитку остеопорозу або остеопенії, і враховується для призначення профілактичного лікування для зміцнення кісткової тканини.
покази до фармакологічного лікування остеопорозу:
високий ризик переломів (frax) + низька мщкт (остеопенія)
усе перераховане
нічого з перерахованого
остеопороз (дра: т≤-2,5 чи z≤-2,0)
низкоенергетичний перелом стегнової кістки чи хребця
найбільшу чутливість і специфічність у діагностиці кісткових метастазів має:
кт у «кістковому» режимі
звичайна рентгенографія
мрт
остеосцинтіграфія
найбільшу чутливість і специфічність у діагностиці кісткових метастазів має остеосцинтіграфія. остеосцинтіграфія є нуклідним методом обстеження, який дозволяє виявляти зміни в кістковій тканині на ранніх стадіях і з високою чутливістю та специфічністю ідентифікувати метастази та інші патологічні зміни у скелеті.
інші методи, такі як кт (комп’ютерна томографія), мрт (магнітно-резонансна томографія) та звичайна рентгенографія, також можуть використовуватися для діагностики кісткових метастазів, але їх чутливість і специфічність можуть бути меншими порівняно з остеосцинтіграфією в деяких ситуаціях.
критерії оцінки для визначення потреби щодо лікування втрати кісткової тканини, спричиненої лікуванням раку:
клінічні фактори ризику переломів
усе перераховане
показники frax
показники рентгенівської денситометрії
нічого з перерахованого
критерії оцінки для визначення потреби щодо лікування втрати кісткової тканини, спричиненої лікуванням раку, включають:
клінічні фактори ризику переломів: оцінка факторів ризику переломів включає в себе оцінку історії переломів, загального стану пацієнта, віку та інших клінічних факторів.
показники frax: frax – це інструмент для оцінки ризику переломів і показників остеопорозу. враховуються фактори, такі як вік, стать, історія переломів, показники кісткової щільності, споживання алкоголю та інші клінічні дані.
показники рентгенівської денситометрії: рентгенівська денситометрія (dxa) вимірює щільність кісток і використовується для діагностики остеопорозу та визначення потреби в лікуванні.
для лікування втрати кісткової тканини у хворих з раком молочної залози на тлі виконання інгібіторів ароматази можуть використовуватись:
різні бісфосфонати залежно від ризику переломів
лише золедронат
різні бісфосфонати та деносумаб залежно від ризику переломів
лише деносумаб
для лікування втрати кісткової тканини у хворих з раком молочної залози на тлі виконання інгібіторів ароматази можуть використовуватись різні бісфосфонати та деносумаб залежно від ризику переломів. це комплексний підхід, де лікар оцінює ризик переломів та індивідуальну медичну ситуацію пацієнта і може визначити, який саме препарат і яка схема лікування є найбільш відповідною для конкретного хворого.
покази до використання бісфосфонатів (деносумабу) у пацієнтів, які отримують інгібітори ароматази (консенсус iof, cabs, ects, ieg, esceo ims, siog. 2017)?
показник т ˂-1,5 sd та фактори ризику переломів
показник т ˂ -2.0 sd
усе перераховане
нічого з перерахованого
покази до використання бісфосфонатів (деносумабу) у пацієнтів, які отримують інгібітори ароматази, зазвичай включають:
показник т-скорінгу менше -2,0 sd: цей показник вказує на низьку щільність кісток і остеопороз.
показник т-скорінгу менше -1,5 sd та наявність факторів ризику переломів: оцінка факторів ризику переломів важлива для прийняття рішення про лікування. комбінація низької щільності кісток та факторів ризику може вказувати на потребу в застосуванні бісфосфонатів або деносумабу.
механізм дії бісфосфонатів полягає в:
пригніченні функції остеоцитів
активації функції остеобластів
активації синтезу складових міжкіцсткового матриксу
пригніченні активності остеокластів і їх дозрівання, а також активації апоптозу
механізм дії бісфосфонатів полягає в пригніченні активності остеокластів і їх дозрівання, а також активації апоптозу. бісфосфонати є класом препаратів, які використовуються для лікування та профілактики захворювань кісток, таких як остеопороз. вони діють, сприймаючи остеокласти (клітини, що розбирають кістку) і впливаючи на їх активність та життєвий цикл, що призводить до пригнічення кісткового розпаду та зміцнення кісток.
біохімічні маркери ремоделювання:
усе перераховане
не можна використовувати для діагностики остеопорозу
можна використовувати для оцінки темпів втрати кісткової тканини та прогнозування ризику переломів
можна використовувати для визначення причин вторинного остеопорозу
нічого з перерахованого
біохімічні маркери ремоделювання можна використовувати для оцінки темпів втрати кісткової тканини та прогнозування ризику переломів. оцінка цих маркерів дозволяє лікарям визначити, як швидко відбувається руйнування кісток і які ризики пов’язані зі зниженням щільності кісток, як це має місце при остеопорозі. також біохімічні маркери ремоделювання можуть бути корисні для визначення причин вторинного остеопорозу, який може бути наслідком інших медичних станів.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень