https://reporter.zp.ua

СКІЛЬКИ ВІДСОТКІВ УКРАЇНЦІВ ГОВОРЯТЬ РОСІЙСЬКОЮ?

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Україна, як багатонаціональна країна, відома своєю мовною розмаїтістю. Одна з найбільш поширених мов, розмовляною на території України, є російська. Але скільки насправді українців говорять на цій мові?

Значення російської мови в Україні

Російська мова має велику історичну та культурну вагу в Україні. Після розпаду Радянського Союзу, багато російськомовних громадян залишилися на території України та продовжили використовувати російську мову у повсякденному спілкуванні. Багато українців також вважають російську мову другою рідною та використовують її у різних сферах життя, включаючи освіту, бізнес та масову культуру.

Також варто відзначити, що російська мова є мовою багатьох засобів масової інформації, які активно використовуються на території України. Це телебачення, радіо, газети та інтернет-ресурси, які допомагають поширювати російську мову серед українського населення.

Статистика щодо володіння російською мовою в Україні

Згідно з даними останнього перепису населення, проведеного у 2020 році, приблизно 32% українців заявляють, що розмовляють на російській мові повсякденно. Це означає, що третина населення України використовує російську мову у своєму щоденному житті.

Однак, варто відзначити, що процент українців, які повністю володіють російською мовою, є меншим. Лише 17% населення України вважають себе розмовниками російської мови, що означає, що вони можуть вільно розмовляти, читати та писати на російській мові.

Популярність російської мови у різних регіонах України

Розклад володіння російською мовою в Україні неоднаковий у різних регіонах країни. За даними перепису населення, найбільший відсоток розмовників російської мови спостерігається в східних та південних областях України, таких як Донецька, Луганська, Запорізька області.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

В цих регіонах, відповідно, відсоток українців, які володіють російською мовою, є значно вищим, ніж у західних областях України. На заході країни, таких як Львівська, Волинська та Івано-Франківська області, менше українців володіють російською мовою.

Роль української мови та домінування російської

Українська мова є державною та офіційною мовою України. Незважаючи на це, російська мова має сильний вплив на суспільство та культуру країни. Особливо це помітно в деяких регіонах, де російська мова має домінуюче становище в порівнянні з українською.

Держава активно працює над посиленням статусу української мови та її використанням у різних сферах життя. Це здійснюється шляхом прийняття законодавчих актів, що регулюють використання української мови в освіті, державних установах та засобах масової інформації.

Висновок

Україна – країна з багатонаціональним складом населення, тому російська мова має значну кількість розмовників. 32% українців говорять на російській мові повсякденно, а 17% повністю володіють нею. Однак, потрібно пам’ятати, що українська мова є державною та офіційною мовою України, і робиться все можливе для підвищення її статусу та використання в різних сферах життя.

5 часто задаваних питань по темі:

  1. Чому російська мова так поширена в Україні?
  2. Яка роль російської мови в українському суспільстві?
  3. Як українська мова зміцнюється в Україні?
  4. Які є регіональні особливості володіння російською мовою в Україні?
  5. Як держава підтримує українську мову?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 01 02 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".